THE NEON DEMON / Neon Şeytan

Yönetmeni (Nicolas Winding Refn) ve görüntü yönetmeniyle (Natasha Braier) umut vadeden bir film. Genç ve potansiyeli yüksek model Jesse (Elle Fanning) çevresinde, özellikle kendi sektöründe büyük ilgi toplamıştır. Ancak bu ilgi git gide tapınmaya ve ardından kıskançlığa dönüşür. Onu ve onun gibi olmayı arzulayan insanlar arasında Jesse var olmayı sürdürmeye çalışacaktır. Hem manevi hem de maddi olarak…

Nihai karar: Haftanın en kayda değer filmi. Herkese hitap edeceğinin garantisini verememem ama bu hafta bir filme gidecekseniz o Neon Demon bu olmalı.

 

THE SHALOWS / Karanlık Sular

Cujo’nun ıslak hali gibi. Arkadaşlarıyla beraber sörf yaparken köpek balıklarının saldırısına uğrayan Blake Lively’nin canlandırdığı Nancy hayatta kalan tek kişi olur. Kaçışı esnasında kıyıdan uzakta bir kayalığa çıkarak hayatını kurtarabilen Nancy şimdi köpek balığı tehdidine rağmen kıyıya ulaşmak zorundadır. Tüm bunlar olurken biz Blake Lively’nin hamilelikten sonra bile bikiniyle ne kadar muntazam göründüğünü düşünüp dururuz.

Niha karar: Film çok bayat. İzlenmek için tek sebebi Lively olabilir. Derdiniz buysa sabredin haftaya çok daha güzel bir filmi geliyor.

 

BEFORE I WAKE / Kabustan Gelen

Çocuğunu kaybetmiş bir aile tarafından evlatlık edinilen Cody rüyasında ya da kabusunda ne görüyorsa bunlar gerçekte de yansıma buluyordur. İyi kullanılırsa ilgi çekici olabilecek bir konuya sahip Before I Wake, fragmanıyla ve daha önceki hiçbir işi başarılı olmamış yönetmeni Mike Flanagan’la iyi kullanıldığı izlenimini veremedi. Ancak başrolünde geçen yılın başarılı aktörü, 10 yaşındaki Jacob Tremblay’in oynuyor olması insanı arada bırakacak bir artı.

Nihai karar: Tremblay’in Room’daki performansına hürmeten izlenebilecek bir film. Ancak sinemada izlenmesi gerekmiyor.

Bu haftanın vizyon rehberi bu şekilde. Haftaya vizyon çok daha renkli ve çılgın olacak. Görüşşmek üzere Geekyaparlar. Yukarıdaki filmlerden herhangi birini izlerseniz yorumunuzu iletmeyi unutmayın.

1 2
Yazar

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.