Arkadaşlar durum çok acayip.

Reddit’in Star Wars film setlerinden gelen sızıntıları derleyip toparlamakla mesul altbaşlığı /r/StarWarsLeaks‘den gelen bir haber var. Hufflepuffins isimli, duruma vakıf bir kullanıcı ismi Solo: A Star Wars Story olan filmin Ocak sonu, Şubat başı gibi tekrar çekimlere gireceğini belirtti. Çekimler yaklaşık üç hafta kadar sürecekler, ancak neyi içerdikleri ve kapsamları hâliyle bilinmiyor.

Bu filmin yaşadığı üçüncü çekim periyodu. İlk olarak hayatına Phil Lord ve Christopher Miller ile başlayan; fakat gelen haberlere göre ikilinin tutturmaya çalıştığı tonun hem yazar Lawrence Kasdan‘ı, hem de yapımcı Kathleen Kennedy‘yi rahatsız etmesiyle nehri geçerken at değiştiren film geçen sene dümene Ron Howard‘ı oturtmuştu. Howard çekimlere verilen kısa aranın ardından ikinci periyotta filmin –denilene göre– %80’ini tekrardan çekmişti. Şimdi de üçüncü tura dönülüyor.

Solo Stupid Cast Image

Filmin dört ay sonra çıkacak olmasına rağmen hâlâ tek bir fragman görmemiş oluşumuz zaten yeterince endişe verici bir durum. Hatta fragmanın canı çıksın, yukarıda görebildiğiniz aç doyurmayan resimden başka bir görsel bile paylaşılmadı Disney eşrafından. Anımsatmak ve altını çizmek isterim, film Mayıs’ta çıkıyor.  Mayıs’ta ya! Daha bunun başına oturulup özel efektleri falan yapılmayacak mı, post-prodüksiyon böyle alelade bir şey mi, n’apıyorsunuz siz?

Herhalde yarın öbür gün filmin ertelendiği haberi gelir. İnşallah gelir. Çünkü Şubat’ta çekime girmiş büyük bütçeli bir Hollywood projesinin Mayıs’ta akla izana uygun bir kalitede çıkmasının imkanı yok. Ya da bir başka bakış açısı da şöyle olabilir: Film vizyona girsin. Mayıs’ta girsin ve o kadar kötü olsun ki, Disney’nin “Han Solo filmi” gibi çok basit bir konsepti ne denli eline yüzüne bulaştırabileceği anlaşılsın. Anlaşılsın da artık insanlara laf anlatmak zorunda kalmayalım. Ne dersiniz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.