Harley Quinn bir megastar. Bu hep böyle değildi; kesinlikle Bruce Timm ve Paul Dini onu Batman: The Animated Series için yarattıklarında böyle bir şeyi düşünmüyorlardı. Karakter ilk önce animasyonda koptu, ardından çizgi romanlara taşındı. Uzunca bir süre ara ara çıkan hoş bir sürpriz olarak takıldı. Sonra, Rocksteady kendisini Arkham oyunlarına koymaya karar verdi. Ve ilk Arkham oyunundaki vaziyetiyle, bir anda, geek kültüründe farklı bir yer edinmeye başladı.

Warner Bros geçen yaz çıkarttığı filmi Suicide Squad’ın merkezine kendisini yerleştirince de bu şöhret seviyesi arttı elbette. Bu sebeple, filmden de önce Harley Quinn’in kendisine özel filmi gelecekmiş denince kimse şaşırmadı. Uzunca bir süre boyunca o filmle ilgili bir detaya erişemedik. Bugüne kadar. Herhalde Suicide Squad’ın alevi yeterince dinmiş olacak, ya da Warner Bros tarafından öyle görülmüş olacak ki, resmi bilgiyi dünyaya saldılar: Filmin yazarı belli oldu.

Gallery_327632K4a_SS_Dom_Character_Harley_57a3c96be06cb4.90062679

Kendisi ismen çok tanıdık gelmeyecek: Christina Hodson. IMDb’ye bakarsanız, şu an itibariyle cebinde bir filmi var: Shut In. O da spesifik olarak insanı galeyana getiren bir bilinirliğe sahip değil. Fakat Hollywood’u yakından takip edenler, kendisinin yıldızı en hızlı parlayan yazarlardan biri olduğunu biliyor. En iyi yayınlanmayan senaryoların toplandığı Black List’e üç defa metni düşen Hodson, bir yandan Warner Bros için The Fugitive filminin reboot’unu da yazıyor. Yani baya baya patlayışının kıyılarında!

Aynı zamanda filmin, Harley Quinn ile birlikte Birds of Prey ile ilgili olacağını da not düşmüş The Wrap. Bu Birds of Prey, kimlerden oluşacak onu bilmiyoruz. Neticede çizgi romanlarda çok farklı kadın karakterleri içermiş bir oluşum. Batgirl, Black Canary, Huntress genelde demirbaşıdır bu grubun; ama ara ara farklı farklı girip çıkanlar da olur. Biz en azından Black Canary ve Huntress’ı kesin görüyoruz. Barbara Gordon biraz farklı bir hikaye. Ama bakalım, heyecan verici yeni bir yazar bulmuşlar, fikir enteresan; güzel bir şeyler çıkar umarız!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.