Hatırlayacaksınız, en son Suicide Squad‘ın yeni piyasaya çıktığı ve Warner Bros’un DC Extended Universe projesinin hâlâ yaşam belirtileri gösterdiği günlerde hayranlar Margot Robbie‘nin Harley Quinn performansına filmden ayrı coşunca WB düğmeye basmış ve kulağımıza Birds of Prey/Gotham City Sirens/Suicide Squad 2 haberleri gelmişti. Warner sağ olsun, boş potaya smaç vurmaya kalksa bileğini kıracak bir firma olduğu için kısa süre içerisinde bu haberler bulamaç oldu. Yönetmen geldi gitti, senaryo karıştı, o arada Margot Robbie Oscar’a aday oldu, DCEU projesi infilak etti…

Derken işte en son bugüne geldik. Mevzubahis proje hakkında bir takım haberlerimiz var. Öncelikle, Suicide Squad‘ı yöneten ve akabinde Bright ile bir posta daha eleştirmenlerden dayak yiyen güzel adam David Ayer‘in mevcut Gotham City Sirens projesini yürüteceği söyleniyordu. Fakat son gelen gelişmelere göre, bu filmin iptali söz konusu. Zira Warner ofisinde, masada şu an iki senaryo var. Warner bu iki senaryoyu geliştirecek. Birinden birini filme çevirecek. Fakat ikisi de “Yandan bir de Gotham City Sirens filmi yaparlar” mantığı gözetilerek oluşturulmuyor.

05 Birds of Prey

Variety‘den Justin Kroll‘un haberine göre projeye yönetmen olarak gelen Cathy Yan‘ın önderliğinde geliştirilen iki senaryo arasındaki tek ortak nokta Harley Quinn ve Barbara Gordon. Onun dışındaki karakterler değişiyor. Malum, Birds of Prey takımı çizgi romanlarda Batgirl, Black Canary ve Huntress’tan oluşuyor; o yüzden Batgirl sabitse belki bir senaryoda Black Canary, bir senaryoda Huntress vardır. Olabilir mi?

Henüz bilmiyoruz. Fakat Kroll aynı zamanda Suicide Squad 2‘nin de fişinin çekilmediğini belirtmiş. Kroll’un duyumlarına göre Birds of Prey çekimleri bittikten hemen sonra Suicide Squad 2’nin çekimlerinin başlama ihtimali var. Olur da iptale çok yakın duran Gotham City Sirens da çekime girerse, üç tane Harley Quinn’li film yolda demektir. Bu da gerçekten DCEU’da metrekare başına düşen Harley Quinn sayısını abartı seviyede arttırıyor. İşlerine yarayacak mı? Göreceğiz. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.