Civil War ve Batman v. Superman duymasın, ama sanırım 2016’da Harry Potter başlarına bela olacak! Fantastic Beasts and Where to Find Them, yani bir diğer adıyla, Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar 2016’nın en büyük filmi olaya açık ara aday!

Bunun birkaç sebebi var, en başında da Harry Potter serisine dair orijinal bir iş görecek olmanın getirdiği heyecan geliyor; ardından da kadronun Eddie Redmayne, Ezra Miller, Katherine Waterston, Colin Farrell, Jon Voight, Ron Perlman, Samantha Morton gibi etkileyici oyuncular tarafından oluşturuluyor olduğu gerçeği var.

Fantastic-Beasts-1

Geçtiğimiz gün Entertainment Weekly dergisinin filme dair promosyon taarruzunu başlatıp, kapıları açmış olması dünyayı güzel bir titretti. Dürüst olmak gerekirse filmin resmi logosu ve ilk görselleriyle tanışmamız haricinde, çok da fazla bir bilgi yok. Bugüne kadar gayrıresmi kaynaklardan söylenenlerin genel olarak bir özeti geçilmiş, üzerine de fazla bir şey çıkılmamış. Biz en iyisi mi resmi sinopsisi sizlerle bir paylaşalım.

“Egzantrik büyüzoolojist Newt Scamander (belirtemeyeceğimiz sebeplerden) güvenilir emektar bavuluyla birlikte New York’a gelir. Bu bavuk, içinde-dışında-olduğundan-çok-çok-çok-daha-büyük tipte sihirsel araçlardan biridir, ve içerisinde Newt’ın seyahatleri esnasında bulduğu nadir ve türü tehlikeye girmiş sihirli yaratıklar bulunmaktadır. Newt, Amerikan büyü topluluğunun Muggle’lardan (Amerika’da onlara No-Maj denmektedir) korkarak saklanmakta olduğunu keşfeder. Fantastik Canavarlar, bu özel yeteneklere sahip İngiliz büyücü, büyü-fobik Amerika’ya geldiğinde, ve bazıları pek tehlikeli olan çeşit çeşit yaratık… bavuldan çıktığında ne olacağının hikayesidir.”

Konu şimdilik temel, temel olması da güzel. Bakalım daha neler gelecek? Resmi özet tam Rowling ağzıyla yazılmış, bunun lezzeti de başka.

Çok mu bilgi veriyor? Hayır. Çok mu heyecanlandırıcı detay var içerisinde? Hiç! Ama bekleyeceğiz.

Siz ne dersiniz, Fantastik Canavarlar için iyice heyecanlanmaya başlayalım mı beraber?

11903634_1152827214745039_1170814218_o

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.