YouTube’un en güzel nimetlerinden biri herhalde kendisine özgü içerik üreten yaratıcıları. Epic Rap Battles of History’den Fine Bros’a, Ten Second Songs’dan SourceFed’e, DidYouKnowGaming’den Smosh’a tonla orijinal içerik var YouTube’da. Eğer bunları takip etmiyorsanız, gerçekten çok fazla şey kaçırıyorsunuz. Ben açıkçası çok uzun bir süredir televizyonu sadece maçlarda açar hâle geldim. Haberlerimi de, yarışmalarımı da, programlarımı da YouTube’da izliyorum.

Uzun süredir radarımda olan kanallardan biri de CinemaSins. Görmüşsünüzdür arada kendisinin videolarını koyuyoruz buraya. Geçtiğimiz haftalarda da Guardians of the Galaxy’yi masaya yatırmışlar. Valla her zamanki gibi acayip eğlenceli, pek de bir keyifli bir video olmuş. Eğer kanalın nasıl bir iş yaptığını bilmiyorsanız “ya üf bu ne şimdi böyle film mi izlenir” diyebilirsiniz. Demeyin diye ben size kısaca bir ön bilgi geçeyim.

CinemaSins ekibi inceleme yaptığı fikrini şiddetle reddediyor. Onlar komedi yapıyorlar. Filmlerdeki mantık hataları, sıklıkla kullanılan klişeler ve senaryo yazımında sıkça başvurulan kolaya kaçmaları derleyip, üzerine espri yapıyorlar. Serinin artık kendisine ait oluşturduğu bir lisanı, devamlı kullanılan şakaları falan var. O yüzden eğer tutup “KOLAYSA SEN YAP” diyecekseniz boş verin, sıkmayın canınızı, tıklamayın videoya. Ama mizah anlayışınız arada kutsalınız saydığınız filmleri de kapsıyorsa, Guardians of the Galaxy videosu CinemaSins’e giriş videonuz olsun.

O halde buyurunuz efendim, GotG’nin 113 günahı, video formatında, CinemaSins aracılığıyla huzurlarınızda. İyi seyirler!

http://www.youtube.com/watch?v=hHO984ysBJQ

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

5 Yorum

 1. MovieSins’i severim ama en az 100 tanesi yoruma açık olaylar, hata bulmak için biraz fazla zorlamışlar kendilerini bu sefer 🙂

 2. Biri çıkıp sondaki dublajların hangi filmlerden alındığını sırasıyla söylese çok tatlı olur 😀 Bildiklerini bile söylese olur çünkü çıldıracağım bazılarını nerden hatırladığımı çıkaramıyorum

  • alp demirkabız Cevap ver

   ben de kafa yordum ona. tahminlerim:

   -13:23 galaxy questteki sam rockwell in karakteri
   -13:29 alpacinonun sesine benzettim.sonradan taken deki telefon sahnesine dönmüş
   -13:34 usual suspects
   -13:57 ——-
   -14:07 ——-
   -14:12 serenity olabilir emin değilim böyle bi gemi sahnesi vardı sanki
   -14:18 pitch black
   -14:30 avatar
   -14:40 ——–
   -14:56 dev robotlu dandik bi çizgi film adını unuttum
   -15:14 lego movie 🙂
   -15:27 ——–

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.