Efsanevi yönetmen Quentin Tarantino’nun internete düştükten sonra yalan olan senaryosunun bir tık değişik (Tarantino’ya göre epey değişik) versiyonu The Hateful Eight ile ilgili haberler düşmeye devam ediyor. Sivil savaş sonrası Wyoming’inde fırtınanın ortasında hayatta kalmaya çalışan ödül avcılarının hikayesini anlatacak filmde kimin neyi oynayacağı ise bugün belli olmuş durumda.

Siz hemen sormadan söyleyeyim, tabii ki filmde Samuel L. Jackson var.

Hateful-Eight-Quentin-Tarantino-Sukiyaki-Western-Django

IMDB’de açıklanan cast ise yine Tarantino’dan bekleyeceğimiz şekilde bir cast olmuş, Kurt Russell dışında. Bana soracak olursanız Kurt Russell Escape from New York’tan sonra sinema işini bırakmalıydı. Ne işi var Kurt Russell’ın bu filmde Allah aşkına? Neyse, kişisel fikirlerim bir yana, cast’in enteresan seçimlere gebe olması bunun tam anlamıyla bir Tarantino seçimi olduğunu gösteriyor.

Kurt Russell, Zoe Bell, Tim Roth, Walton Goggins, Michael Madsen, James Remar, Bruce Dern, Denis Menochet, James Parks ve Dana Gourrier’den oluşan kadro, harikalar yaratabilme potansiyeline oldukça yakın bir grup aslında.

Tarantino’nun Western takıntısının son ürünü olarak karşımıza çıkacak The Hateful Eight, hipsterlar dışında hepimizin çok beğeneceği muazzam bir film olur umarım. Gerçi Tarantino’dan bahsediyoruz, olur tabii ki.

Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

1 Yorum

  1. alp demirkabız Cevap ver

    kurt russel death proof ta iyi oynamıştı abi o kadar önyargılı olma. hatta hatırlıyom performansı “keşke tarantino olsaydım da bizim cüneyt abiyi de şöyle kötü bi kötü adam rolünde oynatsaydım” isteği uyandırmıştı bende 😀

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.