2014’ün büyük filmlerini geride bıraktığımıza, önümüzde de bir tek Oscar filmleri kaldığına göre rahatlıkla söyleyebilirim. Benim 2014’ten dayanılmaz bir sabırsızlıkla beklediğim sadece tek bir sinema olayı kaldı: Star Wars: The Force Awakens’ın fragmanı. Daha önce sizlerle filmin fragmanının yaklaşıyor olduğu haberini paylaşmış, fragmanı görenlerin aktardığı iddia edilen tasviri yapmıştık. O günden beri bu haberi bekliyorduk, gelmesi kaçınılmazdı. Resmi olmasa da, birçok farklı kaynaktan gelen haberleri uç uca ekleyince çıktığımız sonuç aynı: Star Wars: The Force Awakens’ın fragmanı Şükran Günü’nde geliyor. 

Şimdi evveliyatla büyük bir problemi çözelim: Şükran Günü ne zamandır, ve niye bu kadar önemlidir? Şükran Günü Amerika’da her Kasım ayının dördüncü Perşembe günü kutlanır. O Perşembe günü başlayan hafta sonu, Amerikalıların genel olarak sene boyunca yaptığı en uzun tatillerden biridir. O yüzden Amerikalılar genelde boş vakitlerini değerlendirebilecekleri şeylere saldırır, yaklaşan Noel için alışverişlerini yaparlar. ABD’de en fazla film izlendiği tarih budur.

Star Wars Konsept Resimleri 17

Bu sene Şükran Günü 27 Kasım’a denk geliyor. Farklı kaynaklardan, bağımsız olarak paylaşılan bilgilere göre Disney yeni Star Wars filminin fragmanını bu hafta sonu yayınlayacak. Alıp internete koyacak demiyoruz, Disney denilene göre Şükran Günü yayınlanacak TÜM filmlerin başına yerleştirecek bu fragmanı. Bu öncülü olmayan bir şey. Stüdyolar hep filmleriyle aynı demografiğe hitap edecek (veya fragmanı yayınlanacak film ÇOK büyükse, o fragman için milleti sinemaya götürtebilecek) diğer işlerin başına iliştirirler büyük fragmanlarını ama ABD’nin sinemaya koştuğu bir hafta sonundaki TÜM filmlerde o fragmanı oynatmak sadece Disney’nin ve Star Wars markasının kotarabileceği bir şey şüphesiz.

Benim tahminim internete önümüzdeki Pazar yükleneceği yönünde. Yani şimdilik siz %100 olarak almayın, fakat ciddi anlamda Aralık başlamadan yeni Star Wars fragmanına kavuşabiliriz. Bakalım nasıl olacak!

 

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.