Herhalde 2016’nın Haziran ayında tutup da, “Fast and Furious n’aptı öyle ya, vay babam” diyecek hâlimiz yok. Seri dünyanın en garip istikametinde ilerleyip, üst üste çok düz ve düz gişe hasılatı getiren filmlerle ilerledi; ardından kendi küçük kitlesi büyüdü, büyüdü, ve bir noktada –Paul Walker’ın trajik ölümünün de katkısıyla– uluslararası gişede 1 milyar barajını kıçının kenarıyla geçen bir mega hanedan hüviyetine ulaştı.

Artık Fast and Furious serisi öyle bir seviyede ki, ne sinemacı bulmakta zorlanıyor, ne de oyuncuların arzu nesnesi olmakta. Serinin 14 Nisan 2017 tarihinde vizyona girecek olan sekizinci filmi Fast 8 kadrosuna Oscar ödüllü Charlize Theron’u kattığında zaten bir saniye durup saygı duruşuna geçmiştik, ilk resmi düşünce de vay arkadaş!” oluvermiştik zaten. Şimdi bir başka Oscar’lı kadın eklendi kadroya ki, kendisi uzun süredir serinin bir parçası olmak istediğini söylüyordu.

Helen Mirren

The Queen filmindeki Kraliçe II. Elizabeth rolüyle Oscar’a layık görülen Dame Helen Mirren, bir süredir bulduğu her mikrofona Fast & Furious serisinde olmak istediğini söylüyordu zaten. “Benim en büyük hırsım bir Fast & Furious filminde olmak. Filmlerinde kendi arabalarımı hep kendim kullandım, Top Gear’a katılıp orada da iyi bir derece yapmıştım. Burada da yaparsam kendim araba kullanmak istiyorum. Bir diğer sebebi de Red’i yaparken aldığım keyif, çünkü o filmler gerçekten çok eğlenceli oluyorlar”.

E Mirren’ın istediği oldu. Elle dergisine verdiği, bizim de The Verge’de gördüğümüz bir röportajında İngiliz efsane aktris, Fast 8’de rol alacağını açıkladı. Rolün sınırları henüz bilinmiyor, iyi karakter mi, kötü karakter mi, nedir, bilmiyoruz. Ancak biz Mirren’ı bir aksiyon yıldızı olarak görmek istediğimize çok eminiz. Vakti zamanında Expendables serisi tüm emekli erkeklere aksiyon çektirince de Mirren’ın o kadroya katılmasıyla ilgili muhabbetler dönüyordu. Kısmet burayaymış. Bizce süper olur, siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.