Solo: A Star Wars Story bir film. Benim bu filmle ilgili elbette söyleyecek bir şeylerim var. Çünkü ben azılı bir Star Wars hayranı olarak belirli bir yaşa Star Wars’u bir şey sanarak geldim. O “şey” kimliğinin büyük bir parçası kesintisiz bir vizyon ve tetiklenen bir hayal gücüydü. Sonra sinemada The Last Jedi‘a biletini alıp gittim ve değer verdiğim şeylerin yerini daha tahmin edilebilir ve daha basmakalıp planların aldığını gördüm.

Bu sebeple ben Solo‘ya gitmeyi düşünmüyorum. Bir protesto değil, bir yılmışlık benimkisi. Fakat belli ki bu hissiyatımda da yalnızım, zira Variety‘nin haberine göre Fandango ve Atom Tickets gibi yerlerde açılan Amerika-bazlı ön bilet satışlarında Han Solo’nun orijin filmi çiçek gibi bir grafik sergiliyor. Resmi rakamlara göre Solo şimdiden 2018’in en çok ön bilet satan ikinci filmi. Birincisi ise elbette Infinity War.

Sadece bu da değil. Aynı zamanda uzmanlar Solo’nun açılışını yapacağı “Memorial Day” haftasonunda rekor kıracağını öngörüyorlar. 28 Mayıs Pazartesi gerçekleşecek olan Amerikan resmi tatili öncesinde üç günlük bir haftasonuna çıkacak olan Solo’nun 170M$+ gibi bir gişe hasılatı getirmesi bekleniyor ki bu da filmi “Sinema tarihinin en iyi Memorial Day açılışı” gibi butik bir rekorun sahibi yapacak.

Ha bütün bunların sonunda geldiğimiz nokta ne olacak, onu bilmiyoruz. Solo’nun çıkış süreci inanılmaz sancılı geçti. Olmaz denilen oldu, mega bir stüdyo çekimin ortasında yönetmen kovdu. Yerine gelen Ron Howard filmin %80’ini baştan çekti, hatta bazı karakterlerin tipini ya da repliklerini geçtik; komple ırkları değişti. Bütün bunların ışığında filmin derme çatma olmaması için ümidini yüksek tutan insanlar da akın akın bilet aldılar.

Siz ne durumdasınız peki Solo için? Ümit var mı, yoksa vazgeçtiniz mi?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.