Wolverine’in dünya üzerindeki şubesi olarak gönüllerde tahtını sağlamlaştıran Hugh Jackman’ın, dün hepimizi şok eden Marvel’ın Spider-Man’i geri alma durumuyla ilgili diyecek iki çift sözü var. Screencrush ile Neil Blomkamp’ın Chappie’si hakkında röportaj yapan Jackman, Marvel’ın Spider-Man’i tekrar geri alıp MCU’ya dahil etmesi ile ilgili epey heyecanlı. Röportaj gerçekleşirken bu haberi öğrenen Wolvie, “Bence süper kahramanların aynı evrenlerde bir araya gelmesi çok heyecan verici bir olay. Aslında ben de çoğu zaman ‘Iron-Man ile Wolverine karşılaşsa fena mı olur yani?’ diye düşünmüyor değilim o sebeple Spider-Man konusunda heyecanım büyük” derken, “Neyse bize zaman gelene kadar artık ben Wolverine’i bırakmış olacağım zaten” diye ekleyerek hepimizi üzdü.

1423604951966

Biliyorsunuz, X-Men ve Fantastic Four gibi serilerin yasal hakları Fox’ta olduğundan, MCU’ya dahil olabiliteleri Spider-Man’den daha da zor. Zira bildiğiniz gibi uzun zamandır Fox ve Disney’nin kanlı bıçaklı olduğu söyleniyor. Hatta iş bir ara çizgi roman sayfalarından çocukça sataşmalara, hakları Fox’ta olan karakterleri bir, bir, bir iptal etme ya da öldürmelere kadar vardı.  Yine de, Sony anlaşması ile ilgili de imkansız diyorduk, diyorduk diyorduk bakın ne oldu şimdi?

Jackman’ın konuyla ilgili bilgisi ne kadar bilemiyoruz ama sanki söylediği şeylerde de bir anlam vardı gibi. “Bize zaman gelene kadar artık ben Wolverine olmayacağım” derken bunun eninde sonunda olacağını ima ediyor olabilir mi dersiniz? Sizce günün birinde MCU dahilinde bir X-Men filmi görebilir miyiz? Kim bilir, belki de Onslaught gibi hikayelerin anlatıldığı bambaşka Marvel filmleri görürüz, Days of Future Past ile evren sıfırlayan Fox, yine bizi şaşırtır belki.

Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

10 Yorum

 1. Bugüne kadarki aşama da hayal gözüküyordu, kimse hakkını başkasına vermez her kahramanın ayrı filmini yapıp paraları götürürler diyorduk. Tek başına bir süper kahraman filminin tutmama riski taşıması ve Avengers, Guradians of the Galaxy, X-Men gibi grup filmlerinin biraz daha garanti iş olarak gözükmesi yakında başka birleşmeleri de getirecektir. Hele ki tv dizilerinde bile artık crossoverlar sıradan hale gelmişken. En azından yeni Fantastic Four ile X-Men arasında yapılıp daha sonra Avengers ve Spidy ile birleşilebilir. Dediği doğru Jackman’ın böyle bir birleşme olsa bile 2019’dan önce uygulamaya girmez sanırım..

 2. Shadow in the Dark Cevap ver

  X-Men, MCU icine alınırsa daha fazla konu anlatma şansları olur ama ben ayrı kalmalarından yanayım.Çünkü Fox, Marvel çizgi romanlarinda farklı bir filtre kullaniyor ve farklı işleyiş tarzı görüyoruz.Nasıl Ultimate evreni var ise sinematik ortamda da Disney ve Fox evreni oluştu.İkisininde basarili yinleri var . Boyle devam etsinler ve birden fazla bakış açısından görelim.

 3. Haber doğruysa ve hugh jackman bunları söylediyse,benim gözümde 100 kat daha büyüdü,adam delikanlının hası çıktı.Bu adam para kazandığı şirketi eleştirebilecek kadar olgun bir insan.Kısacası diyor ki bak ey fox milyonlarca insan örümcek adamın MCU ya katılmasıyla heyecanlanıyor,olması gerekende bu, sende inatçılık etme Marvelle ortak işler yap!Dediği gibi wolverinele cap dövüşse nasıl sağlam bir kareografi çıkar ortaya düşünsenize,vibranyum kalkan üzerine vuran adamantiyum pençelerin sesleri!!!KEndince yapılan serzeniştede haklı ,böyle giderse hugh jackman zaten yaşlanır ve yerine başkası bulunur böyle bu değerli oyuncu o MCU havasını hiç tadamaz,korkusu bu ve haklıda!

 4. lütfen biri beni gerçekten bilgilendirsin burdan mert günhanada soruyorum andrew garfiel gerçekten kovuldumu amazing spiderman 3 iptal edildimi bu haberler çıktığından beri yabacı sitelerede bakıyorum ama andrew garfieldın kovulduğuna dair bir açıklma yok bulamadım lütfen bilen biri cevaplasın amazing spiderman 3 iptalini ve andrew garfieldın kovulması olayını gerçekten sony veya marvel açıkladımı yoksa bu haberler tahminler veya olabilcek şeyler üzerindenmi yapılıyo çünkü bir çok site artık oyuncu seçimlerinin bile haberini yapıyo ama güvenemiyorum lütfen bunlar resmi habermi andrew kovuldumu bunu marvel veya sony açıkladımı yada amazing spiderman üçün iptalini açıkladılarmı

  • andrew garfield zaten kovuldu amazing 3ün tarihi o yüzden ilerde sony yeni spiydi arıyordu marvelda reboot yerine şimdilik yeni oyuncu seçip onun üzerinden devam edicek ama burda kilit nokta bu bir reboot değil devam film olucak yani ben amca tekrar ölmücek yerine güçlerine alışmış şehri kurtaran bir ergen görücegiz tıpkı çizri romanlarında olduğu gibi şuan ki anlaşma detayları dağıtım ve reklamda sony ve disney ortak çalışcak ama son söz sonyde olucak gibi

  • 1-andrew garfield olmayacak (ben sevindim buna)
   2-Seri iptal olmuş veya olmamış önemli değil,
   3-Spidermani yeni bir aktör oynayacak
   4-spiderman ilk olarak cap abd:civil warda görünecek ki bu spidermanin ilk MCU daki filmi olacak
   5-Marvel kendisi yeni bir film çekecek ve bu yeniden çekim olmayacak,amazing spiderman 1 ve 2 den sonra civil warda gözükecek ve bu yeni filmde spiderman bunların üstüne devam edecek.
   6-Ayrıca sony de farklı bir spiderman filmi çekecek,ancak bu film amazing spiderman 3 mü olacak yoksa Sinister six olarak ayrı bir film mi çekilecek orası muallakta!

   • arkdaşım çok güzel açıklamışın sağul ama bişey merakımda şimdi marvel yeni bir karakterle spiderman i marvel evrenine dahil etcek ve bunu captain americe cwil war da yapcak o zaman şunu soruyom şimdi amazing spiderman altyapısı kullanılacak yani marvel tam bir reboot yapmıcak ayrıca snister six ve venom filmleri iptal edilmicek o zaman madem andrew neden kowuldu ki ayrıca snister six çekimleri yakında başlıcak diye biliyorum aynı şekilde captain america ciwil warda bu kadar kısa sürede role nasıl yeni birini bulcaklar yani şunu demek istiyorum marvel veya sony zaten çıkıp andrew garfieldı kovduk demedi bu bir ayrıca andrew kovulduğu haberleri şimdi adını hatırlamıyom ama yabancı bir siteden yayıldı yani andrew ın kesin kovulduğuna dair ortada hiç bir şey yok ayrıca marvel the amazing spidermanı iptal ettik demedi andrew ı kovduk demedi açıklamada spiderman için çok güzel şeyler başarıp yapıcaz tarzında bir açıklama yaptı

 5. Tuğberk Ağca Cevap ver

  E da zaten bunların anlaşması 2020’ye kadar falan değil mi? Eninde sonunda MARVEL’a geri dönecek haklar niye kafa yoruyorsunuz ki? Fox’un X-Men’i vermesini ben de istemem adamlar gayet başarılı Allah aşkına MARVEL’ın 1001 tane filmi var şu an adamlar hepsini yapmaya çalışıyor eğer X-Men de gelirse ben kaliteli bir iş çıkartabileceklerini sanmıyorum o dangalak Joss Whedon’ı koyarlar filmin başına takım filmi olduğundan sonrası mechul. Bırakın da Fox hakkıyla X-Men filmi yapmaya devam etsin çokta meraklı değilim Magneto’nun Iron-Man’i sağa sola fırlatmasına.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.