The Hunger Games konusundaki görüşleriniz nedir? Dürüst olayım, ben henüz kitapları okumadım. Vakti zamanında, daha filmler çıkmadan önce kulağıma çok iyi ve sürükleyici oldukları gelmişti ama, bu övgüleri düzenlerden birinin Twilight yazarı Stephanie Meyer olduğunu görünce nedense ciddiye alamadım Açlık Oyunlarını. Filmi çıkınca izledim, ilk filmi öylesine beğenmedim ki, sanıyorum takriben iki saat boyunca konuyla ilgisi minimal kız arkadaşımın başını yedim filmdeki mantık hatalarını anlatarak. Velhasıl ikinci film güzeldi, o yüzden de şu an biraz nötrüm Panem dünyasının çetrefillerine…

Eğer siz azılı hayranlarındansanız, ülkemizde de dünyayla aynı anda 21 Kasım 2014’te vizyona girecek Hunger Games: Mockingjay – Part 1 fragmanına ilgi duyabilirsiniz. Başkan Snow’un Panem’e yaptığı konuşmasını anlatan teaser fragman, seriyi sadece filmden takip edenler için de büyük sürprizler içeriyor. Geçen teaser’da Peeta’yı görünce zaten bir şoke olmuştuk, şimdi bir de Johanna var Snow’un yanında. Sonda da Beetee çıkıyor, sistemi hackliyor, böylelikle eğlenceli bir teaser da son buluyor.

Başrollerinde Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Donald Sutherland, Woody Harrelson, Jeffrey Wright, Julianne Moore ve Sam Claffin’in oynadığı film, aynı zamanda bu senenin başında kaybettiğimiz Philip Seymour Hoffman’ın da son filmi olacak. Uyuşturucudan kaybettiğimiz Hoffman vefatından önce filmdeki sahnelerinin büyük bir kısmını tamamlamış, filmin yapımcısı Lionsgate de kalan sahnelerin CGI yardımıyla tamamlanacağını açıklamıştı. Yani bir nevi, 21 Kasım’da Hoffman’a da son selamımızı çakmaya gideceğiz.

Bu arada hazır yeri gelmişken de söyleyeyim: Her ne kadar “Bir kitap = Bir film” denkleminin kırılmasından memnun olsam da, bu büyük “franchise” dediğimiz serilerin sırf biraz daha para koparabilmek adına son filmleri bölmesi trendinin nereye gideceğini biraz kaygıyla takip ediyorum. Harry Potter’ın son filmi böldüğü yer, kitapta da önemli bir kilometre taşı olduğundan (Ölüm Yadigarları’nda Dobby’nin ölümünden öncesi ve sonrası gece ile gündüz kadar farklıdır) mantıklıydı. Twilight’da durum neydi bilmiyorum ama, Hobbit’te bu tercihin hikayeyi sündürdüğüne tanık olmuştuk. Bakalım Hunger Games’de sonuç ne olacak. Merakla bekliyoruz.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.