1. Bucky Barnes

10 Winter Soldier

Bucky bir anda üçüncü fazın en önemli karakterlerinden biri oldu. İkinci fazda kendisiyle Winter Soldier olarak tekrar tanıştık. Sonrasında kendisi Steve Rogers’ın takıntı nesnesi hâline geldi. Steve ve Sam Wilson, ikinci fazı bir taraftan Bucky’yi arayarak geçirdiler. Ve en sonunda, finalde, bulmuş gözüküyorlar.

Üçüncü Fazda Ne Yapacak?: Bucky’nin yapacaklarından çok, Bucky’ye yapılanlar üçüncü fazın seyrini değiştirecek. Rotayı adım adım söylemek mümkün değil, fakat Tony ve Steve’in arasını açan şey Bucky ile ilgili ne edileceği mefhumu olacak. Kendisinin bir noktada, ya Civil War sonrasında, ya da Infinity War’ı takiben o meşhur kalkanı eline alacağı kesin gibi. Aktörle yapılan kontratta Civil War hariç altı filmlik yer kalmış olması bunun tek başına delili.

 

  1. Maria Hill

11 Maria Hill

Maria Hill SHIELD ajanı olarak girdiği ikinci fazı Stark Industries çalışanı olarak tamamladı. Şu an itibariyle de New Avengers bünyesinde gözüküyor. Şu dakikaya kadar büyük bir etki yaratmadı, ama bu değişebilir.

Üçüncü Fazda Ne Yapacak?: Kayıt Yasası’nı geçiren devlet ve destekleyen Tony Stark, muhtemelen onu bu yeni “kayıtlı süperinsanlar” kurumunun başına geçirecek. Steve’in avlanmasını bizzat yürüteceğini düşünüyoruz. Çizgi romanlardan çok aşina olduğumuz o gıcık Maria Hill en sonunda karşımıza çıkacak gibi.

 

  1. Wanda Maximoff

12 Scarlet Witch

Nam-ı diğer Scarlet Witch. Kendisi ikinci fazda, karşımıza ilk defa Winter Soldier’ın final sahnesinde çıktı. HYDRA’nın deneyleriyle güçlerini kazanan Wanda, Ultron olaylarında kilit bir rol oynadı. İkiz kardeşini kaybetti, fakat bu sırada yeni bir aile kazandı ve New Avengers kadrosuna girdi.

Üçüncü Fazda Ne Yapacak?: Tony ile zaten can ciğer kuzu sarması değiller. Stark ismi onun için kötü şeyler ima ediyor. İç Savaş’ta kuvvetle muhtemel Captain America’nın tarafında olacaktır. Infinity War’da da yerini garanti görüyoruz.

 

  1. Sam Wilson

13 Falcon

Falcon ikinci fazı hiç beklenmedik bir şekilde üç filmle kapattı. Winter Soldier ile birlikte kostümünü üzerine geçiren Wilson, Ultron filminde New Avengers kadrosuna girdi. Ant-Man’de de gözüken Wilson, an itibariyle Steve Rogers’ın sağ kolu konumunda.

Üçüncü Fazda Ne Yapacak?: Yeri hiç tartışmasız. Civil War’da Steve’in yanından ayrılmayacaktır. Tetikleyen olaylardan biri olacağı kesin Bucky’nin yakalanmasındaki rolü de bunu garantiliyor. Ondan sonra Infinity War’a kadar başka bir yerde gözükeceğini düşünmüyoruz. Belki bunun tek istisnası, Captain Marvel olabilir. Carol Danvers’ın çizgi romanlarda War Machine ile bir ilişkisi var bildiğiniz gibi. Fakat Don Cheadle artık birilerinin flörtü olacak yaşı geçti. O yüzden belki, bir ihtimal bu rolü Wilson’a verebilirler. Verirlerse şaşırmayız en azından.

 

  1. Guardians of the Galaxy ekibi

Gamora (Zoe Saldana), left, Rocket Racoon (voiced by Bradley Cooper), Peter Quill/Star-Lord (Chris Pratt), Groot (voiced by Vin Diesel) and Drax the Destroyer (Dave Bautista) in a scene from the motion picture "Guardians of the Galaxy." CREDIT: Marvel [Via MerlinFTP Drop]

Kendilerini silme bir nefeste andık, zira ikinci faza ayrı girip, beraber kapattılar. Groot, Rocket, Drax, Gamora ve Star-Lord en son bıraktığımızda yeniden inşa edilmiş Milano’nun içinde, “biraz iyi, biraz da kötü” bir şeyler yapmak amacıyla fezaya doğru uçuyorlardı.

Üçüncü Fazda Ne Yapacaklar?: Civil War ile, hatta dünyada olup biten şeyler ile ilgili olarak taraf tutmayacakları, hatta alakadar olmayacakları kesin gibi. Kendi filmleri dışında bir yere müdahil olurlarsa, bu kuvvetle muhtemel çizgi romanlarda da yollarının sık sık kesiştiği Captain Marvel’ın filmi olacaktır. Infinity War’da ise çok önemli bir yere sahip olacakları kesin gibi.

 

  1. Daredevil

CHARLIE COX as MATT MURDOCK in the Netflix Original Series “Marvel’s Daredevil”  Photo: Barry Wetcher © 2014 Netflix, Inc. All rights reserved.

İkinci fazın hayatımıza kattığı en güzide değerlerden biri olan Daredevil, kendi dizisinde baştan sona gelişimini tamamladı. Diğer tüm kahramanların aksine çok daha küçük çaplı bir alanda hareket eden Daredevil, Hell’s Kitchen’ı Kingpin tehdidinden kurtardı ve şehrin hamiliği görevini üstlendi.

Üçüncü Fazda Ne Yapacak?: Öncelikle Defenders’ı kuracak, orası kesin. Civil War’da bizzat gözükmese dahi, etkilerini hissedecektir. Ne de olsa kendisi Marvel’ın nadir maskeli kahramanlarından biri şu an. Ama genel olarak, kendi çöplüğünden çok çıkacağını zannetmiyoruz. Hell’s Kitchen ona yetecektir.

 

  1. Vision

16 Vision

JARVIS’in bir Infinity Stone vasıtasıyla yeni bir bedene aktarılmış hâli olan android Vision, ikinci fazda gözümüzün önünde doğdu. Ultron olaylarının sonunda yeniden yapılanan New Avengers kadrosuna dahil olması da cabası.

Üçüncü Fazda Ne Yapacak?: Her ne kadar şu sıralar New Avengers bünyesinde olsa da, Steve Rogers’a bir sadakat beslemiyor. Civil War’da daha yakın olduğu Tony’nin tarafını tutacaktır. Infinity War’a kadar küçük bir ihtimal Doctor Strange’de, belki de Captain Marvel filmlerinde gözükebilir. Ama ne olursa olsun, Infinity War içinde önemli bir yere sahip olacağı garantiler ötesi, zira alnının ortasında filme adını veren taşlardan biri duruyor.

 

  1. Scott Lang

17 Ant-Man

İkinci fazın final filminde hayatımıza dahil olan Scott, önü en açık karakterlerden bir tanesi. Hem kostümünü giyen, güçlerini kullanmayı öğrenen, hem de bir Avenger ile yolu kesişen Scott’ın artık geleceği pek parlak.

Üçüncü Fazda Ne Yapacak?: Civil War’a Cap ve Falcon’ın tarafından gireceği zaten biliniyor. Kendi filminin sonunda bunu az çok öğrenmiş olduk. Sonrası ise muamma. Ant-Man 2 ile ilgili bir plan henüz paylaşılmadı. İlla ki Civil War sonrası bir yerde gözükecektir, fakat bu yer Infinity War da olabilir. Bizim tahminimiz, eğer Paul Rudd ikna edilirse, belki Netflix dizilerine de bir pas atabileceği yönünde.

 

  1. Hope Van Dyne

18 Wasp

Evangeline Lilly’nin oynadığı Hope, ilk filminde Paul Rudd yumruklamak ve kameraya sinirli bakmaktan başka pek bir şey yapmadı, fakat finalinde babası kendisine Wasp kostümünü takdim etti, o yüzden de listemize almadan edemedik.

Üçüncü Fazda Ne Yapacak?: Bizim temennimiz, Wasp’a bir Netflix dizisi verilmesi yönünde olurdu, ama bu pek mümkün gözükmüyor, zira Lilly Lost’tan beri televizyona sümüğünü sürmedi. Civil War kadrosunda yer almayacağı kesin olan Hope, bir noktada karşımıza Wasp olarak çıkacak. Bizce araya bir Ant-Man 2 sıkıştırılmayacaksa, Wasp kostümünü Infinity War’a kadar gardıropta tutacaktır.

 

Şimdilik bu kadar. Sizin tahminleriniz neler peki sevgili geekler? Hangi karakter, ne yöne gider üçüncü fazda? Buyurun, meydan sizin!

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.