Star Wars’ın 2015’te start alacak destansı geri dönüşünün son parçaları da yapboz tahtasına oturmaya başladı. Bildiğiniz gibi Disney CEO’su Bob Iger, bir yatırım toplantısında üç spin-off filminin geleceğini, ana Episode filmlerinin de ikişer sene arayla çıkacağını açıklamıştı. Alman bir sitenin Hasbro oyuncak fuarından öğrendiğini iddia ettiği bilgiye göre de 2015’te Episode VII çıkacak, ardından 2016’da bunu Han Solo origin filmi takip edecekti. 2017’de çıkan Episode VIII’in ardından 2018’de Boba Fett origin filmi gelecek, 2019’daki Episode IX’dan sonra da Red Five isimli bir X-Wing filmi karşımıza çıkacaktı.

Disney geçtiğimiz haftalarda ilk orijin filminin yazarı ve yönetmenini doğruladı. Konusu net açıklanmayan filmin senaristliğini Gary Whitta yapacak, yönetmenliğini de Godzilla ve Monsters filmleriyle sükse yapan Gareth Edwards üstlenecekti. Bu habere sevinmeyi bile tam bırakamamışken eğlence devinden yeni Star Wars spin-off filmi haberi geldi. Resmi açıklamaya göre 2018’de çıkacak (ve yukarıda belirttiğimiz iddiaya göre Boba Fett’i konu alacak) spin-off filminin yönetmenlik görevini Josh Trank ifa edecek.

Josh-Trank

Kimdir Josh Trank? Kendisi yükselişte olan bir yönetmen. İlk uzun metraj filmi olan Chronicle ile büyük bir başarı elde eden Josh Trank, kendisi gibi Dane DeHaan ve Michael B. Jordan’ın da profillerini geniş kitlelere tanıtmış; Chronicle’ın son yıllarda gelen nadir orijinal süper kahraman filmlerinden biri olması sayesinde de pek çok süper kahraman filmiyle adı anılmıştı. En sonunda FOX ile gelecek sene vizyona girecek Fantastic Four uyarlaması için anlaşan Trank, 2015’te o filmi çıkardıktan hemen sonra Star Wars’a geçecek.

“Star Wars’ın sihri benim tüm çocukluğumu tanımlayan şeydi. Bu tecrübenin üzerine gelecek nesiller için yeni bir şeyler çıkma fırsatı benim için inanılması güç bir hayal” diyen Trank’in biz kendi payımıza ilginç ve yerinde bir tercih olduğunu düşünüyoruz. Şimdilik filmin senaristine dair bir açıklama yapılmadı, fakat daha önceden Disney iki spin-off filmini Simon Kinberg ile Lawrence Kasdan’ın yazacağını açıklamıştı. Kuvvetle muhtemel bu değişmemiştir. Eğer durum buysa, Trank ve Kinberg Fantastic Four’dan sonra bir daha beraber çalışmış olacaklar.

Siz ne diyorsunuz Geekyapar’lar? Chronicle’ı sevmiş miydiniz? Josh Trank iyi bir karar mı? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.