Oyun dünyasının en ikonik karakterlerini saysak Mario kafadan ilk ona girer galiba. Bizim nesli bırakın, ondan önceki ve hatta daha da önceki neslin bile haberi olan. İlk oyunundaki o ilk bölümü, dünya nüfusunun neredeyse çeyreğinden fazlasının bildiği başka bir karakteri zor bulursunuz oyun dünyasında. Ayrıca benim de çok sevdiğim platform denilen atlamalı-zıplamalı diye tabir edebileceğimiz oyun türünün de öncülerindendir. Dolayısıyla bu tür bir karaktere, Illumination gibi yaptıkları bazı yapımlardan zevk aldığım bir animasyon stüdyosu tarafından film yapılacağını duyduğumda çok mutlu olmuştum. Aylardır da filmden bir şeyler görmeyi bekliyorduk. Dün gece saatlerinden düzenlenen Nintendo Direct etkinliğinde de sonunda muradımıza erdik. İşte Mario filminden ilk fragman!

Her ne kadar ben fragmanda şöyle hızlı hızlı farklı sahneler gördüğümüz bir an da beklemiş olsam bile, mevcut hali de mutlu etti. Bowser muhteşem olmuş özellikle! Hazır fırsat bulmuşken insanların Mario karakterinin yansıtılışı ile ilgili isyanlarına benim karşıt bir sitemim olacak. “Mario’nun suratı biraz değişik olmuş” yok “Chris Pratt’in sesi hiç olmamış” falan filan. Yahu Mario kardeşim bu! Asıl öne çıkan tarafı hiçbir zaman karakter derinliği ya da inanılmaz replikleri olmadı. Görünüşü gayet de modern zamanlardaki halinin çok benzeri işte. Ayrıca role ilk seçildiğinden beridir Chris Pratt mizahı yapanları da zerre anlamıyorum zaten. Hafif bir aksan katarak konuşmuş işte, daha iki cümleden fazlasını bile duymadık. Vallahi baydım şu muhabbetten! Genel itibariyle seslendirme kadrosu da çok ilgi çekiciydi zaten duyuruda, inşallah aynı Spider-Man: Into the Spiderverse’de olduğu gibi, bu film de altyazı seçeneği ile gelir ülkemize. Dublaja gitmek istemem böyle bir kadro varken.

Teaser sizin hoşunuza gitti mi? Sinemada izler misiniz? Sonic, Uncharted, Mario filan derken yavaş yavaş video oyunları filmi lanetini kırıyor muyuz? Zaten dizi kanadında da öyle çok rezil şeyler gelmemeye başladı, son RE dizisi hariç. Düşüncelerinizi bizimle İtalyanca paylaşın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.