Video oyunlarıyla ilk tanışmaya başladığımızdan itibaren hayatımıza bir sürü kahraman girdi. Ezio, Komutan Sheppard, Lara Croft, Geralt, Kratos, Gordon Freeman ve daha kimler kimler… Tabii herkes bu oyun karakterlerinden birini kendine daha yakın gördü, daha çok benimsedi ve daha çok sevdi. Yine de öyle bir oyun karakteri var ki hani gerçek hayatta olsa bütün insanlık onu takip eder, akıllardan çıkmayan melodisini mırıldanarak dünya barışını sağlardı. Bahsettiğim bu karakter tabii ki kırmızı şapkasıyla, karakteristik bıyığıyla Mario’dan başkası değil! Arkadaşlar ben daha fazla içimde tutamıyorum ve müjdeyi patlatıyorum, hepimizin sevdiği su tesisatçısı Mario’nun filmi geliyor hem de yıldız seslendirme kadrosuyla!

Aslında bu yazıya başlarken biraz eski, güzel Mario oyunları oynadığımız günleri yad eder, nostaljik bir giriş yaparım demiştim. Fakat daha sonra, okurlarımız arasında muhtemelen bu anıların hiçbirine sahip olmayan hatta hayatında hiç Mario oynamayan genç dostlarımızla karşılaşmaktan korktuğum için bu kararımdan vazgeçtim. Hâlihazırda beyazlamış saçlarımı daha da beyazlatmanın bir âlemi yok bence. Yine de çocukluğunun büyük bir kısmını Mario ile geçirmiş ve hâlâ gizli can noktalarını ezbere bilen birisi olduğumu söylemek isterim. Bu yüzden bu haberi yazarken çocuklar gibi şenim.

Öncelikle hemen şunu açıklığa kavuşturalım bu bir live-action uyarlaması değil. Yani Mario filmi deyince kafanızda 1993 yapımı o hilkat garibesi canlandıysa hemen çıkarın. Aaron Horvath ve Michael Jelenic‘in yöneteceği ve Matthew Fogel‘in yazacağı yeni Mario filmimiz tamamen animasyon olacak. Bu da bizi mutlu edecek tabii ki.

Mario’nun filmi gelmesi büyük bir olay tabii ki. Fakat ne yalan söyleyeyim bugünkü asıl olay bu filmin seslendirme kadrosu. Chris Pratt‘ın Mario’ya sesini vereceği yapımda, Luigi’yi Charlie Day, Princess Peach’i Anya Taylor-Joy, Bowser’i Jack Black, Toad’u Keegan-Michael Key, Donkey Kong’u ise Seth Rogen seslendirecek. Yahu şu seslendirme kadrosuna bir bakar mısınız? Resmen yıldızlar geçidi!

21 Aralık 2022 tarihinde çıkacak film için elimizdeki tüm bilgiler bunlar. Fakat bunlar bile bizi heyecanlandırmaya yetti. Sizde durumlar nedir sevgili geekler? Sizce bu kadro bir Mario filmi için fazla mı yoksa Mario bu, daha azı beklenemezdi mi diyorsunuz?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.