Spider-Man: Lotus yirmi beş bin dolar bütçeye sahip hayran yapımı bir Örümcek Adam filmi. Film hem yönetmen hem de başrol oyuncusuna ait sızan geçmişteki özel mesajlaşmalarda yaptıkları ırkçı yorumlar sebebiyle iptal olmuştu. Ayrıca yönetmenin görsel efektlerden sorumlu ekibe baskı yaptığı da yine iddialar arasında. İşte o görsel efekt sanatçıları film iptal olmuş olsa bile üzerinde uğraştıkları şeyi insanlarla da paylaşmak istedikleri için, kahramanımızın New York’ta ağ atarak dolaştığı şu sahneyi sundular:

Öncelikle bu tür bir hayran filminden beklenmeyecek kadar etkilendim açıkçası sahnenin kalitesinden. Tabii ki film görselliği diyemeyiz buna ama his olarak ve karakterin hareketleri açısından tüm Tom Holland filmlerinden daha tatmin edici bir ağ ile sallanma sekansı. Yani adamlar o bütçeyle bu sahneyi çıkarabildilerse düşünün ki sadece bir milyon dolar ile bile neler yaparlardı!

Film baştan sona seyredilebilir olur mu bir gün bilinmez. Sonuçta zaten YouTube üzerinden yayınlanma durumunda olduğu için her şeye rağmen paylaşılabilir final hali de. Fakat bu skandal olaylar sebebiyle ne kadar adı anılır ya da ne derece olumlu karşılanır tahmin etmek zor. Ben her şeye rağmen bu filmi izlemek isterim, tabii skandala adı karışan tiplere hiçbir şekilde dönüşü olmayacak ise.

Sahneyi nasıl bulundunuz? Projeden haberiniz var mıydı? Yaşanan gelişmeleri duymuş muydunuz? Ben filmi biliyordum ama sonrasındaki rezillikleri hiç takip etmemiştim. Tom Holland Spider-Man’inin geleceğinde neler bekliyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle insani çerçeveler içerisinde paylaşın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.