Bugün yayınladığımız Guardians of the Galaxy incelemesinde filmin belki de Marvel’ın en ipucu ve easter egg’lerle dolu filmi olduğundan söz etmiştik. Bu tabii öyle alelade kazanılmış bir titr değil. Marvel filmlerine ufak gizler koymayı, hayranlara spekülasyon yaptıracak minik easter egg’leri tüm filmlere serpiştirmeyi pek iyi biliyor.

MTV de bunun farkında olacak ki, çok güzel bir video hazırlamışlar. İlk Iron Man’den başlayıp, ikinci Thor filmi Thor: The Dark World’e kadar olan tüm Marvel sinematik evreni filmlerine bir bakıp, bulabildikleri easter egg’leri toparlamışlar. Bazıları gerçekten de ilginç: The Human Torch ve Adam Warlock referansları dikkate değer örneğin. Bazıları ise bu videoda ismi geçmesi pek de gerkemeyen, ama zannediyoruz ki toplama bir iş olduğunda geçmese hayranların  “nerede?” diye soracağı kör göze parmak şeyler olmuşlar. Ama bize soracak olursanız, en azından tüm Stan Lee sahnelerini koymasalar da olurdu.

Bir de tabii kaçırdıkları da var, çoğunlukla da Marvel dışına göndermeler bunlar. Ama kuvvetle muhtemel sadece Marvel içi easter egg’leri aldıklarından, Marvel dışı sürprizler listeye girememiş olabilir. Her halükarda çok eğlencelibir video olduğu bizce muhakkak. Buyurun, izleyin, kendiniz görün!

Get More:
Music News

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.