Şimdi çok da popüler olacağını sanmadığım bir görüş beyan edeceğim, o yüzden yorumlarda oluşabilecek tüm fırtınalara hazırım: Robert Downey Jr’ın MCU içerisinde son kullanma tarihine yaklaştığını düşünüyorum. Tabir biraz ağır olduysa, şöyle netleştireyim: Tony Stark karakterinin miadı doluyor, onunla ilgili söylenebilecek şeyler tükeniyor ve daha da önemlisi, Downey Jr’ın yüzü eskiyor gibi hissediyorum.

Bu söylediklerime elbette Civil War dahil değil. Karakterin o hikaye çizgisi ekseninde daha önce görmediğimiz bir tarafına nail olacağımız aşikar. Ama sonrası? Sonrası için biraz artık devir teslimin hoş bir fikir olmaktan çıkıp, mecburiyet olmaya başlayacağı zamanlara doğru koşar adım gidiyoruz gibi hissediyorum. Bana bunları düşündürten de tek bir şey var: Robert Downey Jr’ın Spider-Man: Homecoming’de oynayacağının doğrulanmış olması.

10 Iron Man 3

Müjdeyi Variety patlattı. Henüz haberle ilgili bir detay yok, ama olmasına gerek de yok. Downey’nin Tom Holland ile birlikte kamera karşısına geçeceği az çok tahmin ediliyordu. Hatta Jimmy Kimmel’da kendisine bu soru sorulmuştu, Downey de orada “daha kontratları imzalamadık” demişti. Belli ki imzalanmış. Elbette bunun niye yapıldığını görmek güç değil. Marvel’ın krallığı Robert Downey Jr’ın üzerine kuruldu. Bu yüzden onu olabildiğince çok kullanmak istemeleri doğal.

Ama Infinity War Part II’ye geldiğimizde, Tony’yi toplam sekiz kere görmüş olacağız. Bu sekizin içerisinde bilyoner playboy’dan, acemi süper kahramana, sorumluluğunu bilen bir savaşçıdan, PTSD yaşayan bir gaziye, korkularıyla yüzleşemediği için dünyayı yakan bir ilahtan, can yoldaşıyla ayrı düşen bir titana geçişini izledik. Daha ne izleyeceğiz? Spider-Man’de muhtemelen bir akıl hocası, bir mentor olacak. Ve elbette Spider-Man + Iron Man formülünün zilyar dolara denk geldiğinin de farkındayım. Ama sonra? Bilmiyorum, Marvel Iron Man’e biraz fazla yüklenmeye başlayacak, karakteri izlemek yoruculaşacak gibi nemrut bir his var içmde… Siz ne dersiniz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.