Evet.

Çünkü gerçekten sizi bilmiyorum, ancak ben şahsi olarak bir kötü Star Wars filminin daha gelmesine hazır değilim. Bu yüzden ümit etmek zorunda hissediyorum. Son dört günümü “Belki yeni kitaplar güzel olur” gibi hulyalara, “Bak Rogue One yine fena değildi, Solo iyi çıkar” şekli telkinlerle geçirdim. İsyanlar ümit üzerine kurulurlar. Ben “Hayır Star Wars böyle bir şey olamaz ya” isyanımı şu ümit üzerine kuruyorum: Belki Abrams’ın Episode IX ile ilgili iyi fikirleri vardır.

Bu ümidim de gerçek mi, değil mi; daha görmemize çok vakit var. Ancak bugün o vakti kapsayan sürecin ilk adımları atıldı. Slashfilm’de gördüğümüz habere göre Abrams Disney ofisine gidip, Episode IX‘a dair fikirlerini sundu. Disney ofisindeki tepkinin ne olduğunu bilmiyoruz, ancak nihayetinde bu tepkiyi belirleyecek kişi belli: Kathleen Kennedy.

jj-abrams-portrait_2800101b

Lucasfilm başkanlığı görevini bizzat George Lucas‘tan alan Kennedy, anladığımız kadarıyla bu sebepten -doğal olarak- Star Wars hanedanı konusunda kendisini korumacı hissediyor. Üstelik, Episode IX‘un bir önceki yönetmeni Colin Trevorrow’un projeden ayrılmış olmasının da sebebi Kennedy ile takışmış olması olarak gösteriliyor. Yani Abrams’ın şu an her şeyden önce Kennedy’yi etkilemesi gerekiyor sunumuyla. Peki tamam ama… Ne diyecek Abrams? Ne anlatacak?

Ben bu haberden şöyle de bir ders ve dert çıkartıyorum: Episode IX’da neler olacağı konusunda ortada bir şablon yok. Abrams sunum yaptığına göre henüz şimdi karar veriyorlar. E o zaman muhtemelen Episode VIII’de de bir plan program yoktu. Episode VII’de de olmaması. O zaman Abrams ilk filmde Snoke‘un geçmişi, Kylo Ren‘in karanlık tarafa dönüşü, Rey‘in ebeveynleri gibi bir sürü konuyu havaya doğru Allah’a emanet savurdu? O zaman Johnson’ın aldığı pek çok karar da anlık? E şimdi Abrams ne yapacak, orijinal vizyonuna geri mi dönecek? Başka bir yere mi gidecek? E ton tutar? E ha-

Pardon.

Ne diyorduk?

Ümit. Ümit. Ümit hepimizi özgürleştirecek.

Hadi hayırlısı Abrams, güzel düşün; iyi düşün, çok gizem takılma; inanıyoruz. İyi bir hikaye çıkartabilirsin. Hadi JJ. Hadi.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.