İnsanın hakikaten hayatında yapıp yapabileceği en önemli seçimlerden biri herhalde arkadaşları. Baksanıza, çocukken hasbelkader aynı muhitte oturduğunuz için dost olduğunuz bir kişi alıp başını yürüyebiliyor; sinema tarihinin en kıymetli serilerinden birinin anahtarı kendisine teslim edilebiliyor. Öyle bir durumda da tabii sizin yüzünüz gülüyor, ne de olsa belki de 21. yüzyılın en merakla beklenen geri dönüşlerinden birinin siz de parçası olabileceksiniz. Hiçbir şey değilse bunu yapmak için sokaktaki adamdan daha fazla bir şansınız var.

J.J. Abrams ve Greg Grunberg’den söz ediyoruz. Çocukluk arkadaşı olan ikilinin mazileri gerçekten de inanılmaz. Grunberg ve Abrams sinemacılığa hemen hemen aynı zamanlarda başlamışlar. Grunberg ilk oyunculuk deneyimlerini Abrams’ın Super 8’iyle evde çektiği filmlerde yaşarken, Abrams’ın da ilk başrollerinden biri hep arkadaşı Greg Grunberg olmuş. Bu kadar da değil tabii ki, Grunberg’in kariyerindeki hemen hemen tüm büyük rolleri Abrams yapımlarında. Felicity’deki Seam Blumberg rolü, Alias’taki Eric Weiss rolü… Herhalde Grunberg’in Abrams’dan bağımsız tek rolü, muhtemelen kendisinin en popüler rollerinden biri: Heroes’daki telepatik polis Matt Parkman.

jj-abrams-portrait_2800101b

Fakat kendisi şimdi daha da büyük bir şeyin parçası olacak. Amerikalı aktör Twitter üzerinden kendisine yönetilen bir soruya pozitif cevap vererek Star Wars: Episode VII’de olacağını resmen doğruladı. Pek çok kişi Abrams daha önce çektiği hemen hemen her şeye Grunberg’i de bir yerden sıkıştırdığı için zaten bunu bekliyor, Twitter’da da bu yüzden konuyla ilgili sorular soruyordu. Grunberg: “Evet, Star Wars’da olacağım ama daha fazlasını söylersem JJ beni öldürür” diyerek meseleyi doğruladı.

Büyük ihtimalle Grunberg’in Star Wars’daki rolü büyük olmayacaktır. Hatırlayacaksınız, kendisi Star Trek filminde de rol almış, fakat sadece Kirk’in üvey babasını telefon üzerinden zıpçıktı genci haşlarken canlandırmış ve kendisi gözükmemişti. Muhtemelen burada da öyle bir şey olur. En kötü James Gunn’ın kardeşi Sean Gunn’a verdiği tipte bir rol bekliyoruz bu ikiliden. Bildiğiniz gibi sette Rocket’ı canlandıran Gunn filmde de Yondu’nun sağ kolu Kraglin olarak gözükmüştü.

Kıssadan hisse? Şöyle yetenekli arkadaşlarınız varsa peşlerini bırakmayın. Belli mi olur, belki Star Wars Episode XVII’de sizin bir rolünüz olur!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.