Geçtiğimiz gün sizlere Guardians of the Galaxy vol. 3‘ün Marvel zaman çizelgesindeki yeriyle ilgili, epey de asap bozucu bir gelişmeyi paylaşmıştık. Mesele Guardians 3‘ün Avengers: Infinity War‘dan sonra geçip geçmediğiydi. Marvel‘ın an itibariyle en yetkili ağızları arasında yer alan Russo biraderlerden Joe şöyle konuşmuştu:

Guardians 2 ve Infinity War arasında dört yıl var. Bu çok uzun bir süre ve anlatacak çok fazla Guardians hikayesi var. Anthony’nin dediği gibi, her şeyin çizgisel bir biçimde ileriye gitmesini beklemeyin Marvel evreninde.”

İşte bugün bunu Twitter üzerinden filmin yönetmeni James Gunn‘a sordular. Gunn lafı gevelemedi.

Stargirl mahlaslı kullanıcı açık bir şekilde “Bay James, Guardians of the Galaxy vol. 3 Infinity War’dan önce mi geçiyor?” diye sordu. James Gunn çok net. “Sonrasında olacak.

Oh be! Oh be gerçekten, oh be ya! Bakın, eminim Russo biraderler şu tweet’ten memnun olmamışlardır; çünkü gerçekten kontrpiyede bırakan bir netlik bu. Ama ihtiyacımız olan netlik de bu! Beni niye tüm ekibin aslında ölmediğine, geri gelmeyebileceğine ikna etmeye çalışıyorsun ki? Getirmeyecek misin? Getireceksin, illa ki getireceksin. Hadi Black Panther titrini Shuri‘ye verdik. Hadi Guardians ekibini komple değiştirdik. Tom Holland‘ı da mı yakacaksınız?

Hayır bunlar olmayacak ve bir şekilde Infinity War’daki The Snap™ ile tozla buz olanlar geri gelecekler. Bizi gıcık taktiklerle tahrik etmek yerine salın ki bunla barışalım. Gunn’ın yaklaşımı doğru olandır burada, Russo biraderlerinki değil. Çünkü bu arada, Gunn’ın dediği şeyin içinde de hâlâ muallak kalan bir taraf var. Sonrasında geçiyor ama, hangi ekiple sonrasında geçiyor? Bunu hâlâ bilmiyoruz. Dolayısıyla illa ki %100 geri gelecekler diye bir şey de yok.

Artık gerçekten Marvel’ın bir iletişim stratejisi belirlemesi lazım. Anlıyoruz spoiler’dan korumak için çalışmalar yapılıyor ama meselenin yüzümüze yalan söyleme noktasına gelmesi de benim bir tüketici olarak canımı sıkmaya başladı. Siz ne düşünüyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.