Başrolünü Robin Williams‘ın oynadığı ve sonradan Captain America: The First Avenger‘ı da yönetecek olan Joe Johnston’ın yönetmenliğiyle karşımıza çıkan Jumanji 90’ların en mühür filmlerinden biriydi. Özel efekt bakımından Industrial Light & Magic‘in büyüsü sağ olsun çağdaşlarının asırlarca ilerisindeydi. Robin Williams’ın kendine has efsunu parıl parıl sızıyordu ekrandan. Ve bir masaüstü oyunundan gergedanların çıkması fikri çok havalıydı.

O film bu kadar kendisine has niteliklere sahip olduğu için yenisinin geleceğini duyunca ilk başta ürpermiştik. Elbette ana kaygımız yeni filmin ekseriyetle maddi kaygılarla yapılıp, bizi konsept olarak orijinalinden de soğutacak kadar samimiyetsiz olmasıydı. Bir de filmin başına komedileriyle bilinen Jake Kasdan getirilip, başrollere de The Rock, Jack Black, Kevin Hart ve Karen Gillan gibi çoğunluğu komedyen bir kadro getirildi. İşin serüven tarafının azaltılacağını düşündük ister istemez.

İşte tüm bunlarla hesaplaşma saati geldi sevgili geekler. Bu senenin sonunda, yok yani yanlış anlamayın, gerçekten sonunda, 29 Aralık 2017 gününde çıkacak olan Jumanji: Welcome to the Jungle‘ın ilk fragmanı yayınlandı. Fragman konunun genel gidişatını çiziyor, karakterlerimizi tanıtıyor ve görsellerden de bir parmak bal çalıyor ağzımıza. Dwayne Johnson kendi sayfasından paylaştığı için, başında bir de küçük bonus selam da var. Şu şekil:

Peki ilk intiba nedir? Öncelikle filmde öncelikle yapılan iki değişiklik fena olumlu gözüküyor. Durumu masaüstü oyundan video oyuna mezun etmek, bir yandan klişe olmakla birlikte öte yandan güzel şakalara da zemin hazırlayabilir. İkinci büyük doğru değişiklik de filmi Jumanji’den çıkanlar değil de, Jumanji’ye girenler üzerine kurgulamak olmuş. İlk filmde çok az görüyorduk Jumanji’nin içini, burada detaylı keşfetmek daha eğlenceli olacak. Onun ötesinde? Biraz daha beklemek lazım. Ama çok da paramızın karşılığını alamayacağız gibi gözükmüyor sanki, ne dersiniz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.