DC yarışa geride başlıyor olmasının da etkisiyle sinemada Marvel’a kıyasla çok daha riskli hareketler yapmaya çalışıyor. Suicide Squad, Aquaman, Blue Beetle/Booster falan proje başlarında mantıklı olup olmadığı tartışmaya açık olmayan fikirler aslında. Ama sanırım almayı düşündükleri en büyük risk henüz Marvel’ın da hiç bulaşmadığı korku türüne biraz daha yatkın olması beklenen Justice League Dark.

İlk söylentileri çıktığında başında Guillermo Del Toro gibi bu işin kitabını yazmış bir adamın olmasının da etkisiyle hemen fikre alışmıştık. Bu büyü işlerinden çok haz etmeyen ben bile heyecanlanmış, “Acaba DC içinde yeni bir Pan’s Labyrinth çıkar mı?” diye düşünmeden edememiştim. Sonra işler çok iyi gitmedi, Del Toro projeden uzaklaştı, filmle ilgili haberler gelmemeye başladı biz de normal olarak suya düşen bir fantazi olarak kaldığını düşündük.

JLDark-1280

Ta ki Tracking Board konunun daha bitmediğine dair bir haber yapana kadar. Haberde Warner’ın bu filmi yeniden öncelik olarak aldığını projenin başına da prodüktör olarak Scott Rudin’i getirdiği belirtilmiş. Del Toro projeyle bağlarını tam koparmamış, yönetmenlik koltuğundan kalksa da prodüktör olarak görev almaya devam edecekmiş. Bizim Justice League Dark olarak bildiğimiz filmin resmi ismi ise Dark Universe olacakmış. Daha da önemlisi stüdyonun öncelik yapmasından sonra işlerin hızlandığı ve filmin çekimlerine 2016’da başlayacağı bildirilmiş.

Bilmeyenler için Justice League Dark 2011’de DC’nin New 52 hareketi sırasında kendine yer buldu. DC’nin Vertigo markasından kendi ana evrenine kattığı Constantine, Swamp Thing gibi karakterlerinin yanına evrenin içindeki doğüstü güçlere sahip karakterlerle harmanlayıp ortaya farklı bir iş çıkartmıştı. Filmde şu an için kullanılması düşünülen senaryoyu Del Toro yazdığı için filmdeki kadromuz konusunda onun yaptığı açıklamaları baz almak yanlış olamz sanıyorum.

Justice-League-Dark

Kendisi filmle ilgili verdiği önceki röportajlarda kadroda Constantine ve Swamp Thing dışında Deadman, Zatanna, ve Etrigan The Demon olacağını belirtmişti. Normal Justice League ile aynı evrende olacakları ama birbirlerine çok bulaşmayacak bir takım olarak düşünülen Dark Universe’in karakterlerinin ise diğer filmlerde de görünerek bütünleşik evren mantığında yer alması projenin başında düşünülen fikirlerden bazılarıydı.

Siz ne düşünüyorsunuz Justice League Dark aka Dark Universe hakkında geekler?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.