6. SAKLA – Laura’nın Küçüklük Travmaları..

Logan Bonomo 06

Kilit Cümle: “Kanar, bileklerim benim bitmez dileklerim.’’

Şarkı “biz küçükken” diye açılıyor zaten. Laura’nın küçüklüğüne atıf geldiği çok belli. Tam böyle yine alttan alta deşifre kovalayacağız derken Bonomo biraz koyveriyor alttan gizli mesaj vermeyi. Kör göze parmak moduna giriyor. Laura’nın kendi bileklerini kesip tekrar iyileştiğini görünce yaşadığı hissiyatları anlatıyor şarkı elbette. Ki bu arada tek mesajı da o değil.

 

7. SAKLA – Ah Logan, Ah Charles…

Logan Bonomo 07

Kilit Cümle:Güneş, deniz, para; başım hiç düşmesin dara.”

Hayaller kuruluyor. Sunseeker alınacak. Denizlere çıkılacak. Rahata erilecek. O son parayı alalım, denize açılalım, güneşi görelim. Başımız hiç dara düşmesin. Ancak işte hayat öyle değil. Hayatın daha söyleyecek şeyleri var.

8. TERSLİK VAR – Bembeter

Logan Bonomo 08

Kilit Cümle: “Ben beterim o benden beter…”

İşte tam o noktada Klonwerine abi damlıyor. “Yordu yordu yol apansız, yürüyürdu üzerime” diyor Bono; Ceza da ekliyor “yola hep engel doluyor bazen”. Güneş, deniz, kum çok güzel ama işte, her güzel anı başlar biter, Wolverine beter, Klonwerine ondan beter… Sonra ne oluyor?

9. VURULMUŞUM

Logan Bonomo 09

Kilit Cümle:Vurulmuşum, dağların kuytuluk bir boğazında. Vakitlerden bir sabah namazında. Vurulmuşum, yatarım; kanlı, upuzun.”

Arkadaşlar ağlamayın.

Arkadaşlar ağ…

Arkad..

ÜHÜHÜHÜÜHÜHÜHÜ

 

PS: Bu müthiş bağlantıları kuran zihin için: Bir faronuz varsa yollayın!

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.