Başlıkta da gördünüz zaten, yakın zamanda tekrar çekilen ve aslına daha uygun olarak tasarlanan Dredd‘in devamı geliyor olabilir. Hatta Urban filmi çeken stüdyo Lionsgate ile görüşmeye başladığını belirttiğine göre neredeyse kesin diyebiliriz. Buna biraz şaşıran bir başlık atmamızın ufak bir sebebi var. Minnacık. Mikrobik. Çok küçük.

Dredd zerre kâr yapmadı.

Prodüksiyon bütçesi yaklaşık 50 mliyon dolar olan film, gişeden 36 milyon dolar hasılat elde etti. DVD/Blu-Ray/Netflix gelirleri ise yaklaşık 17 milyon dolar. Toplamda 53 milyon dolar ediyor fakat muhtemelen o 3 milyon dolar da pazarlamaya giden paranın karşısında devede kulak kalmıştır. O halde kâr yapmayan bir filmin devamı için başrolle neden görüşülüyor?

dredd-3d

Bunu haliyle bilmiyoruz, fakat bir teorimiz var. Dredd, sesi yüksek çıkan bir kesim hayran kitlesini memnun etmeyi hayli hayli başardı. DVD satışları bunun teminatı. Lionsgate muhtemelen önünde iki opsiyon görüyor: Ya Riddick gibi bütçeyi düşürüp, o kesime direk hitap et, paranı onlardan çıkart; ya da bırak o kesin 2. film gelirken senin için pazarlamanı yapsın, “Abi ilk film süperdi” diye tweet atsın, Facebook’a “Dredd 2 için çok heyecanlıyım!” statüsü yazsın. Bunu da filmin resmi açıklaması gelirse göreceğiz.

 

kaynak: What Culture
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.