Hemen netleştirelim, Radikal’in sık sık attığı yanıltıcı başlıklardan olmasın. Keanu Reeves yakın zamanda Reddit’te, yeni filmi John Wick’in çıkışı şerefine bir AMA yaptı. Kendisi tam çoğu Reddit’çinin erken gençlik yıllarında en heyheyli dönemlerini yaşadığından, soruların çoğu John Wick’ten çok geçmiş yıllarda çektiği klasiklerle ilgiliydi. E mevzu da haliyle dönüp dolaşıp Constantine’e geldi. Ne yalan söyleyeyim, Reeves’in pek çok ünlü yıldız gibi politik bir cevap vermesini bekliyordum Constantine ile ilgili soruya. “Orada geçirdiğim zaman çok güzeldi, Constantine’i hep iyi hatırlayacağım, yeni aktöre başarılar dilerim” gibi cümleler beklerken, Reeves direkt yaklaştı olaya.

“Ben de Constantine’i çok seviyorum. John Constantine’i oynamayı da çok seviyordum. Keşke bir devam filmi olsa. İçinde benim olduğum.”

Yani gerçekten de bazen Reeves’i sevmemek mümkün değil. Oyunculuk kabiliyeti zaman zaman donuk bakışlar ve anlamsız ifadelere dönüyor olabilir, ama Reeves’in gerçek hayatında çok samimi ve içten bir adam olduğunu da görmek için o meşhur hayat hikayesini bilmek gerekmiyor. Tabii bu aynı zamanda Reeves’in demesiyle olacak bir şey olmadığından, Constantine diye heyecanlanmanın da bir anlamı yok. Fakat pek çoğunuz yeni Constantine açıklandıktan sonra “Reeves’inki daha güzeldi” dediğinizden, bilmek istersiniz diye düşündüm.

constantine-keanu-reeves-finger-death-hell-blood

Ha bir de Strange meselesi vardı değil mi? Son zamanlarda bir iki internet sitesi “Bizce en iyi Doctor Strange Keanu Reeves’den olur!” diye lobi yapmaya başlamıştı tamamen bağımsız bir şekilde. Bunu gören diğer yayınlar da “Aa harbiden” şekli yazılar yayınlamış, işin Marvel ofislerine varmasını sağlamak istemişlerdi. Reeves’e hâliyle bu da soruldu.

“Bunu yeni duymaya başladım. Dr. Strange’i okuyarak büyümedim, ama son birkaç gündür insanlar bana karakteri anlatıyorlar ve benim şimdi menajerimi aramam lazım!”

Yani meali: Reeves Dr. Strange rolünü istiyor. Cidden menajerini arayıp Marvel’la kontakta geçirtecek mi bilmiyoruz, bazen böyle şeyler olabiliyor hakikaten de. Ama biz de az daha “Aa harbiden” şekli bir yazı yayınlayacaktık. Bize soracak olursanız Reeves hem Constantine olarak dönse, hem de Dr. Strange olsa gayet hoş olur. Mis gibi adam işte, gelsin oynasın arkadaş!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.