Biz sadece başarılı örneklerini gördüğümüzden farkında değiliz ama, oyunculuk zor meslek. Bir pozisyon için daima onlarca kişiyle çarpışıyorsunuz ve her kabul edildiğiniz rol için, kariyerinizin başında en az on tane de uygun bulunmadığınız rol oluyor. Üstelik bunların çoğu da şahsi sebepler; yaşınız, saçınız, fiziğiniz, tipiniz… Reddedilmek büyük bir parçası işin. O reddedilmenin bir de uktesi var elbette. Düşünsenize, efsane bir rol var, parmaklarınızın ucunda, ama sizden geri alınıyor…

Bunu en çok yaşayan aktörlerden biri Henry Cavill. Bize inanmıyor musunuz? Buyurun, kronolojik olarak listeledik!

 

Superman

1 Superman

“Nasıl yani, adam zaten Superman?” diyebilirsiniz, haklısınız. Adam şu an Superman. Ama aslında, bu onura takriben on yıl önce de çok yakındı. McG’nin yapımcılığında vuku bulacak olan bir Superman filmi için Henry Cavill ile el sıkışma noktasına gelinmişti; fakat sonra projeye Bryan Singer dahil oldu ve Amerikalı yönetmen Cavill yerine Christopher Reeve’e olan benzerliği dolayısıyla Brandon Routh’u tercih etti. Singer’ın tek derdi Reeve’e benzerlik değildi, aynı zamanda Cavill’in çok da genç olduğunu düşünüyordu ki; bu temayı ileride daha da sık göreceksiniz.

 

Batman

2 Batman

Yaa, evet! Christopher Nolan o sıralarda efsane olacağını blmediği Batman Begins için oyuncu ararken, radarına Henry Cavill de takılmıştı. Olay hiçbir zaman seçme ya da teklif aşamasına gelmedi, ama Henry Cavill’in adı, bir zamanlar Nolan’ın “olası Batman’ler” listesinde yazıyordu. Artı hanesinde ne vardı tahmin edemiyoruz, ama eksi hanesinde yazanları harfiyen biliyoruz: Yaş. Henry Cavill Batman Begins’in ön-prodüksiyon süreci sırasında yirmi bir yaşındaydı, bu yüzden de role uygun görülmedi.

 

Cedric Diggory

3 Cedric

Mike Newells’ın yönettiği dördüncü Harry Potter filminden önce hayran kitlesi için cevap bekleyen çok casting sorusu vardı. Ateş Kadehi belki de Harry Potter külliyatının en çok yeni karakter tanıtan romanıydı; ve bütün bu karakterler çok spesifik özelliklere sahipti. Fleur için baş döndürücü bir kız bulmak gerekiyordu, Krum için sert yakışıklı bir genç lazımdı, hayranların Cho konusunda deli beklentileri vardı… Bir de Cedric Diggory meselesi mevcuttu ortada. Hayranların favorisi Henry Cavill’dı ve yapımcılar kendisini ciddi ciddi düşündü. Fakat rol, sonradan Robert Pattinson’a gitti.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

5 Yorum

 1. Bencede. Superman icin farklı bir imaj gerekiyordu. Henry’e alışmak zaman aldı ama gerçekten üstesinden geldi. Superman resmen küllerinden doğdu. Şimdi de 3 kez daha bu rolü üstlenecek ama tek endişem rolün üzerine yapışması.

 2. 1-Sima,Yüz:Gerçekten süperman diyince akla ne geliyorsa Henry Cavill o yüze sahip,gözleride masmavi, önceki gibi lens değil 🙂
  2-Fizik yapısı,vücut:Normal yapısını bilemicem ama kas yüklemesi yapmış hali gayet iyi,süperman diyince aklımıza gücü kuvvetide gelir bunu yansıtacak bir kas kütlesi var,sağlam çalışmış.
  3-Oyunculuk olarak çok iyi altından kalktıgını düşünüyorum,sonuçta man of steelde izledik,o yüzden normalde sadece görünüşlerini yorumladıgm karakterlerin,o rolü oynayan kişilerin oyunculuklarını izledikten sonra yorumlarım burda izlediğim için yorumluyorum,başarılı.

  Bu sebeplerden dolayı hanry cavilli dc nin görünüş ve oyunculuk açısından doğru seçtiği oyunculardan biri olarak görüyorum ve beğeniyorum.

  • hanry cavilli bence dc nin yapmış olduğu sinematik evrenlerinde en iyi cast ama bu hala man of steel filmini kötü bir film olduğunu değiştirmiyor

   • Mantık hataları, senaryo boşlukları olabilir ama sinemasal olarak doyurucuydu bence

   • bir az geçe olacak ama benin gene de yazacağım bence man of steel o kadar kötü değildi en azın da superman dönüyor kadar:)

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.