Geçenlerde sitemizde de ciddi övgülerine yer vermiştik Kingsman: The Secret Service’in. Ama nasıl vermeyelim? Kendini hiç ciddiye almadan, tutarlı bir hikaye akışı sağlayabilen; bir yandan çok eğlenceli diyaloglarla güldürürken, bir yandan da inanılmaz vahşi ama çok iyi kurgulanmış aksiyon sahneleriyle dudak uçuklatabilen pek güzel bir filmdi Kingsman. Kendisini öve öve bir hâl olmuş, köşemize çekilip “acaba devamı gelir mi?” diye beklemeye başlamıştık.

Ne yalan söyleyeyim, bu hissi özlemişim biraz. Artık ortada piyasaya yeni girmeye çalışan çok çocuk kalmadı, olanlar da on senelik planlamalarıyla birlikte geldiğinden, çok az film için “acaba devamı gelir mi?” sorusunu sorar olduk. Ve hakikaten, ne hikmetse, bir filmin devamının gelmemesi gelmesinden daha garip bir durum hâline geldi son zamanlarda. O yüzden Kingsman’dan çıktıktan sonra olası bir devam ihtimali için heyecanlanmak çok ferahlatıcı gelmişti bana.

Kingsman 1

Şimdi de o ihtimal gerçeğe yaklaştı ya işte, ekstra mutluyum! The Wrap’in haberine göre Matthew Vaughn filmi yapan Fox ile birlikte Kingsman’ın devamını çekmek için anlaştı. Vaughn’ın bizzat yönetmenlik koltuğunda oturup oturmayacağı bilinmiyor; fakat projenin başlarında yer alacağı kesin gibi. Hatırlayacaksınız Vaughn X-Men: First Class’i yönettikten sonra da aynı şekilde Days of Future Past’in geliştirme aşamalarında yer almış, sonra koltuğu Bryan Singer’a devretmişti. Burada da benzer bir durum olabilir.

Üstelik filmin devamının konusu da az çok belli. Matthew Vaughn daha önceki bir röportajında filmin ağırlıklı olarak Eggsy üzerinden ilerleyeceğini söylemişti. Kingsman’daki Colin Firth ve Mark Strong gibi karakterlerin aksine daha “modern” bir centilmen ajan olan Eggsy üzerine şekillenecek filmde Colin Firth’in de bir şekilde geri dönebileceği konuşuluyor. Vaughn daha önce verdiği bir beyanda “eğer devam filmi gelirse, Firth’i tekrar kadroya katmak için bir yöntem buluruz” demişti. Şahsen ben bu habere pek bir sevindim, pek bir heyecanlandım. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Yorum

  1. Colin Firth en mantıklı flashbacklerle falan geri gelebilir veya herkesin aklının uçacağı bi casus teknolojisiyle de geri getirebilirler.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.