Bazen bazı oyun duyuruları gelir. Beklemiyorsunuzdur. Aklınızın ucundan bile geçmiyordur. Ama o duyurular gelir, ve tüm dünyanızı sarsarlar. Bir anda bütün işiniz, gücünüz o tarihi beklemek olur. Bir an önce oyuna kavuşacağınız güne geri saymaya başlarsınız kafanızda. İşteyken bir gün eve gidip o oyunu oynayacağınız zamanları hayal etmeye başlarsınız. Uykuya dalarken rüyanızda o oyunu oynadığınızı görürsünüz. Bazen böyle oyun duyuruları gelir.

Bu onlardan biri değil.

Yıllar içerisinde birden çok filmi çıkmış ve gişede toplam 1 milyar dolar barajını geçmiş tüm film serilerini LEGO karakterlerle baştan çekip, araya birebir aynı mekanik ve aynı 1920’ler slapstick komedi şakalarını yerleştiren Traveller’s Tales, yeni projesini duyurdu. Daha doğrusu, bu proje önce sızdırıldı ki, kim niye bir LEGO oyununu sızdıracak zahmete girer anlayabilmiş değilim, sonrasında da resmi açıklama geldi. LEGO oyunları, en başa dönüyor. LEGO Star Wars: The Force Awakens geliyor.

Hatırlayanlar vardır, LEGO oyunları hayatımıza çok uzun yıllar önce LEGO Star Wars ile girmişti. Çok acayip bir fikirdi, pek orijinaldi, acayip sempatikti. Dolayısıyla devamı geldi. LEGO Star Wars II de acayip iyiydi. Sonra n’olduysa oldu, Warner Bros Traveller’s Tales’i satın aldı ve o günden itibaren stüdyo LEGO’dan başka hiçbir oyun çıkartmadı. Indiana Jones, Batman, Pirates of the Caribbean, Lord of the Rings, Marvel, Harry Potter, Jurassic World ve hatta The Lego Movie. Şimdi de işte bir daha geri dönecekler. Oyunda bir değişiklik olacak mı? Yok. Tek kıymeti, hesapta Return of the Jedi ile Force Awakens’ın arasını dolduracak olması.

Bu doldurma meselesi bence son derece alelade bir şekilde geçiştirilecek. Kast edilen şeyin iki üç videodan fazlası olduğunu hiç sanmıyorum, zira Traveller’s Tales zaten 2007’den beri vitesi alelade modundan hiç çıkartmadı bana soracak olursanız. LEGO olmayan son oyunları Guiness World Records: The Game olan bir firmadan söz ediyoruz. Hâlâ kendilerinden bıkmadıysanız, e yani işte, Force Awakens’ı da oynarsınız. Ama biz şahsen ince ince bıkmaya başladık.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.