Geçtiğimiz Şubat ayında vizyona giren ve 60 milyon dolarlık bütçesini takriben %800 katlayarak yaklaşık 470 milyon dolar gişe yapan, haliyle dağıtımcısı Warner Bros. için bir anda kıymete binen The Lego Movie ile ilgili pek çok haber yapacağımızın farkındaydık aslında. Her tutan filmin sadece serileştirilmekle kalmadığı, aynı zamanda dallanıp budaklandırıldığı günümüz endüstrisinde her sene iki üç Lego filmi bekliyor, Warner’ın ilk “spin-off” taşını ne zaman fırlatacağını merakla bekliyorduk. Yalan olmasın, adamlar ilk adımlarını olabilecek en sağlam şekilde attılar!

Warner Animation Group resmen açıkladı: Lego Batman’in kendisine özel filmi geliyor. Hatırlayacaksınız başrolünde Emmet Brickowski’nin olduğu hikayede Will Arnett Batman’in Lego bir versiyonunu oynuyordu. Filmin (ve Lego’ların) doğası gereği çok absürt ve komik olan bu versiyon zaten gönlümüzde ciddi bir yer etmişti, bunda da Will Arnett ile senaristler Phil Lord ile Christopher Miller‘ın büyük payı vardı. Bu üçlü THR’ın haberine göre yeni Lego Batman filminde de işin arkasında olacak. Tek fark şu, bu sefer Lord ve Miller sadece yapımcı koltuğunda oturacaklar. Filmin yönetmenlik görevini The Lego Movie’nin animasyon süpervizörü Chris McKay üstlenecekken, senaryoyu da Seth Grahame-Smith yazacak.

LegoMovie_THUMB

Film ile ilgili ilginç olan şey ise şu: An itibariyle Warner Bros çıkış tarihi olarak 2017’yi gösteriyor. Fakat orijinal planlara göre The Lego Movie 2‘nin çıkış tarihi 26 Mayıs 2017‘ydi. Bu durumda Warner Animation iki Lego filmini arka arkaya mı çıkartacak, yoksa Lego Batman ikinci The Lego Movie‘nin çıkış tarihini üstlenip, bu senenin hitine gelecek devam filmini ileriye mi itecek? Şimdilik Warner’ın resmi bir açıklaması yok, o yüzden iki filmin de 2017’de çıkacağı varsayımıyla ilerliyoruz. Eğer bu planlarda bir bozulma olmazsa, 2017’de Lego’ya doyacağız, dikkat…

Bu arada hatırlatalım, Batman’in ilk defa Lego’laşışı The Lego Movie ile olmadı. Gamer arkadaşlar çok iyi bilirler, her şeyi altın dokunuşuyla Lego ve eğlenceli yapan Traveller’s Tales’in elinde Batman tam iki defa Lego olarak karşımıza çıkmıştı. Hatta en son oyun, Lego Batman 3: Beyond Gotham önümüzdeki Kasım ayında raflardaki yerini alacak. Eminiz, Lego Batman filmi çıktıktan sonra da Traveller’s Tales bir oyun patlatacaktır.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.