Geekyapar ekibi, iki farklı ülke ve iki farklı şehirde Logan’a gitti. X-Men külliyatının en son filmiyle ilgili herkesin değişen skalada görüşleri oldu. Biz de, adettendir, hem beğenen hem de beğenmeyen taraftan görüşleri aktardık. Ve elbette beğenmeyen görüş daha olay oldu; çünkü elbette öyle oldu. Yalnız altında da epey keyifli bir muhabbet döndü. Site tarafında haberdar kalmadıysanız, köprü olalım istedik!

İlk olarak, video yukarıdaki gibi. Tamam mıyız? Bakalım!

 

1. Önce Genel Özet

01 Genel Özet

Seyhun’un direkt olarak öncesinde yaşanmış olanları özetlediği güzide yorumuyla başlıyoruz. Bu tespitin tek istisnası, 1 ve 2’yi muhteşem bir şekilde birleştirip “Abi çok saçmalamışsın, ama iyi saçmalamışsın 12 dakika izledim ha” diyen süper insan Kobe Can.

 

2. Şiddete Mi Coşuyoruz?

02 Şiddete Mi Coşuyoruz.

Meormann yazmış. Aşağı yukarı ben katılıyorum denilen şeylere. Ancak beni burada iyice enterese eden şey son yorum. Gerçekten de Logan’a bu kadar kopuluyor olmasının içerisinde şiddetin cezbi var mı? Yanlış olmasın, kesinlikle yargılamıyorum, ben de Wolverine yumruğunu bir adamın boğazına dayayıp pençelerini çıkarttığında alkış tutma ihtiyacı hissediyorum. Ancak, bu bir artı mı? Öyle mi anlatıyoruz bu filmi?

 

3. İyi Film! Mesih Değil.

03 İyi Film Mesih Değil

Tek söylemeye çalıştığım şey buydu! Supreme Professional, tenkyu!

 

4. Ruşen Doğru Diyor

04 Ruşen Doğru Diyor

Geekyapar mitolojisinin gardiyan muhafızı Ruşen çok doğru diyor. “Gömeyim gözlüğü” konusunda değil, ancak hype konusu yüzbin milyon doğru. Ben şahsen bir film bana övülünce filme muhteşem bir “Sen misin lan övülen?” çıtasıyla gidiyorum. Ancak, Logan’da –videoya yetişmeyen, ama yazıda toparlayabildiğim– ekstra bir durum var. Logan bu hype’ı kendi yaratıyor, filmin içinde. James Mangold’ın ana karakterine X-Men çizgi romanları eziklettirerek çizmeye çalıştığı portreyle, iyi çocuğun söylediği one-liner sayesinde kılpayı bombadan kurtulan kötü adam birbirine uyuşmuyor. Sorun da bu.

 

5. Ki Zaten…05 Ama İşte Farklı Demesinler O Halde

Berkay’ın dediği de Ruşen ile aynı damardan. Klişelere göz yumarak izlemek benim en sevdiğim şey. Star Wars Rebels’a olan aşkımın %90’ı doğru Star Wars klişeleri kullanımından geliyor. Ancak işte başka bir şey vaat ediliyordu Logan’da. Hâlâ da o başka şey olmuş gibi konuşuluyor bu arada.

 

6. E Az Önceki Headshot?

06 E Az Önceki Headshot

Wolverine’in doğru düzgün silah kullanmadığı bilgisi nereden yayıldı yahu bu arada, yorumlarda gördüm birkaç kez? Adam profesyonel asker olarak 150 yıl aktif cephe görmüş bir insan, piştov mu kullanmayı unutmuş on senede?

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.