Avengers: Age of Ultron’un kırpılarak kuşa döndürüldüğüne dair fikirlerimi zaten tekrar belirtmeme gerek yok. Zira ortada tartışılacak pek bir şey, üzerine kelime oynatılacak bir argüman yok. Age of Ultron gerçekten de yönetmenin orijinal vizyonundan parçalar atılarak oluşturulmuş bir eser. Bunun sonucunda ortaya çıkan şeyi sevip sevmemeniz, tamamen sübjektif bir durum. Ben kendi payıma sevmedim, ve o parçaların eksikliğini hissettim; siz hissetmediyseniz, helal-i hoştur!

Ama işte var o parçalar bir yerlerde. Bunun en önemli delillerinden biri de aylardır Age of Ultron’u takip ederken edindiğimiz ufak bilgiler. Neredeyse bir yıla yakın bir süredir Age of Ultron ile ilgili köşe bucak bilgi topladığımız için verilen röportajları, söylenen şeyleri son ürünle net bir şekilde kıyaslayabiliyoruz. Örneğin Heimdall’ı oynayan Idris Elba’nın vakti zamanında verdiği “Tom Hiddleston ile birlikte Avengers’a sahne çektik” demeci gibi. Idris Elba Heimdall hükmüyle hakikaten filmde vardı, o yüzden de akıllara o dil sürçmesi tekrar geldi. Peki Hiddleston nerede?

Loki 1

Montaj odasının zeminindeymiş meğerse. Joss Whedon MTV’ye verdiği röportajda tam da bu hususu yanıtladı. Tom Hiddleston’lı sahnelerin gerçekten çekildiğini ve Whedon’ın kendisinin bu sahneleri filmin son kurgusuna sokmayı cidden istediğini söyleyen Whedon, son raddede “koroda çok fazla ses olacağına” ikna edildiğini itiraf etti. Bunu söylerken de sıkkın değildi, o yüzden bunu “hain Disney garibim Whedon’ı yendi!” diye almayın, kreatif sürecin bir parçası olarak kabul edin. Whedon’ın sözlerinde üstüne basılmış gibi bir eda yoktu.

Ama yine de, bu bizi haberimizin ikinci parçasına getiriyor. Amazon yanlışlıkla –ya da hatayla- bir haber patlattı bizim için. Avengers: Age of Ultron’un Blu-Ray’i için ön sipariş verenlere e-posta yoluyla filmin Blu-Ray’e çıkacak olan sürümünün “genişletilmiş versiyon” ile birlikte geleceğini, ve bir de alternatif son içereceğini söyledi. Bu alternatif sonun çok dramatik bir şey olacağını sanmıyoruz; ama genişletilmiş versiyon fikri çok hoşumuza gidiyor şimdiden. Orada muhtemelen Hiddleston’ı da, o fragmanlardaki gizemli kadını da, Julie Delpy’yi daha geniş bir süre boyunca da görebiliriz gibime geliyor. Siz ne diyorsunuz?

 

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

10 Yorum

  1. blurayde satmak istiyorlarsa 4 saatlik genişletilmiş versiyon yapsınlar oturup dizi gibi izlerim valla 😀 daha izlemedim age of ultronu ama sanki 2 bucuk saat az gelicek gibi

  2. Filmin çok kalabalık bir oyuncu kadrosu vardı. Bence koymamaları bir şey değiştirmemiş. Zaten çok büyük bir rolde göreceğimizi sanmıyordum. Thor’un gördüğü halüsinasyonda görebilirdik. Yada mağarada suya girdiğinde Thor 2’nin son sahnesi açıklanabilirdi. Böylece Ragnarök’e yol yapılabilirdi.

  3. Bruce Wayne’in Suicide Squad kadrosunda Batman olarak gözükeceğinin fotoğrafları sızdı ama haberlerde yok

  4. Şu aou daki ruyalar falan aos da dikenli kıza gelebilirmi orda açıklarlar belki

  5. Güçlü Yiğit Başar Cevap ver

    Filmi dün izledim. Dönüp spoilerlı yazıları da yeni okudum. Film kesilirken detayları öyle yenmiş yutulmuş ki neredeyse hiçbir olayın sebebini tam anlamıyoruz. Özellikle çizgi romanları okumadıysanız mesela Vision’u tanımıyorsanız neden önemli bir karakter olduğunu anlamıyorsunuz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.