Şu sıralar Amerika’da bir Noel geleneği olarak görülen Love Actually, eğri oturup doğru konuşalım, iyi bir film değil. Kadrosunda samanyolu galaksisinden fazla yıldız barındırdığı için insanın posterini görür görmez izleyesi geliyor, kabul. Ama izleyince fark ediyorsunuz ki bu yıldızların çoğu sabun köpüğü kıvamında bayat bayat B-tipi hikayelerde ikamet ediyor. Hikayeler birbirine hesapta bağlanıyor, bağlanmaları da pek tatmin etmiyor.

Ama işte filmin nostaljik bir kıymeti var, o da tartışmasız bir gerçek. Bu tip durumlarda sıkça olduğu gibi, Love Actually de vakti zamanında pek çok insanın hayatına film okuryazarlıklarının düşük olduğu bir dönemde geldi ve sonrasında da nostaljik dalga üzerinden hayatına devam etti. Epey de hatırı sayılır bir seven kitlesi var. Eğer siz de bu kitleye dahilseniz, ki olma ihtimaliniz istatisikî olarak baya yüksek, sizi sevindirecek bir haberle geldik karşınıza. Love Actually’nin devamı geliyor.

Love Actually

Bu devam eseri, bir kısa film hüviyetinde olacak. İngiltere’nin minnoş hayır işi etkinliği Comic Relief kapsamında, filmin orijinal yönetmeni Richard Curtis hamiliğinde gelecek yeni proje. 24 Mart’ta BBC’de yayınlandıktan sonra, 25 Mayıs’ta da NBC tarafından dünyaya salınacak. İşin içinde hayır olduğu için, kısa film orijinal kadronun çoğunu toplamış. Hugh Gant, Keira Knightley, Colin Firth, Liam Neeson, Bill Nighy, Thomas Brodie-Sangster, Martine McCutcheon, Andrew Lincoln, Lucia Moniz, Olivia Olson, Marcus Brigstocke ve Rowan Atkinson dönen kadrodalar.

Laura Linney, Emma Thompson, Rodrigo Santoro, Martin Freeman, Joanna Page, Chiwetel Ejiofor ve Kris Marshall ise yoklar. Kısa film olduğu için aktörlerin toptan olması zaten beklediğimiz bir şey değildi elbette. Ama özellikle Thompson ve Freeman’ın olmaması tatsız bir durum. Elbette, söylemeye gerek yok ama, usta Alan Rickman da kendisini kaybettiğimiz için filmde olmayacak. İlla kendisine bir referans olacaktır. Bakalım, bekleyip göreceğiz. Film karakterlerin güncel hallerini anlatacak, biz de izleyeceğiz. Sizin beklentiler ne? Yorumlara yazın!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.