Hatırlayacaksınız geçen gün sizlerle paylaşmıştık, Robert Downey Jr, Ellen DeGeneres’in programında Iron Man 4’ün çekileceğini ve kendisinin de başrolde oynayacağını doğrulamıştı. Bu haberle bile sevinçten zil çalacak durumdayken, daha fazlasını inanın beklemiyorduk. Ayıp olurdu böyle bir şey beklememiz yani. Zaten Downey’siz bir MCU düşünüp ürpermekteydik, hazır elimize Downey’nin varlığını doğrulayan bir şey gelmişken şımarıklık yapmak yakışmazdı değil mi?

Keşke yapsaymışız. Aklımızın, hayalimizin ötesinde bir haber geldi bugün. Variety’nin ulaştığı habere göre Robert Downey Jr sadece Iron Man 4’te rol almayacak. Kendisi aynı zamanda Captain America 3’te de oynayacak. Aynen öyle, yanlış okumadınız. Gelen haberlere göre Marvel ünlü aktörle Cap 3’te de rol alması için resmen anlaştı. Peki bu ne anlama geliyor? Iron Man ile Captain America el ele verip düşmanlarla mı kapışacaklar? Hayır efendim. Captain America ile Iron Man, birbiriyle savaşacak.

avengers_downey_new

Çizgi roman okurları neyden bahsettiğimi adları gibi biliyorlar. Marvel en sonunda Civil War’ı ekrana taşıyacak. Daha önce de sizlere söylemiştik, Captain America: The Winter Soldier içerisindeki pek çok ipucu ileriki filmlerde Cap’in ölüp yerini Bucky Barnes’ın aldığı Civil War sonrası hikayenin geleceğine işaret etmekteydi. Filmin Crossroads için bir nevi orijin hikayesi oluşu, Sharon’ın külliyata dahil edilişi ve tabii ki Chris Evans’ın kontratı Avengers 3 ile biterken Bucky Barnes’ı oynayan Sebastian Stan’in Marvel ile 9 filmlik bir anlaşmaya sahip olması gibi şeyler bizi böyle düşünmeye itmişti. O zamanlar bu Civil War sonrası hikayenin, başında Civil War olmadan anlatılacağını düşünüyorduk ama demek ki Marvel’ın başka planları varmış.

Resmi bir doğrulama gelmedi henüz, ama Variety o kadar emin konuşuyor ki bizi de ikna ettiler. İçimizde yine de %1’lik bir şüphe kısmı var. O da MCU şartlarının henüz Civil War’a olanak tanıyacak denli olgunlaşmadığına delalet şeylerden kaynaklanıyor. Örneğin MCU’da hiçbir süper kahramanın kimliği gizli değil, Civil War’a sebebiyet veren gizlilik yasası ne olacak? Civil War için başka bir sebep mi bulunacak? Peki ya Spider-Man’in sahip olduğu o kritik rolü kim üstlenecek?

Bu sorulara bir cevabımız henüz yok. Ama yine de deli gibi heyecanlı olduğumuz muhakkak. Üstüne üstlük bir de haberini aldık, Marvel çizgi romanlarda da Civil War’a geri dönecekmiş. Anlayacağınız iç çatışmaya doyacağız. Yaşasın!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

7 Yorum

 1. Sony ve Marvel anlaşması var gibi gibi denmişti sanırım. yani civil wars olsun diye böyle şeyler diyorum.

 2. sony ile anlaşmaya gidiliyor spiderman gelirse harika olur ama geekyapar sayfasına soruyorum bu civil war niye avengers 3 de thanosu yendıkten sonra avengers 4 olarak cıkarmıyorlarda kaptan 3 e koyuyorlar onu anlamadım çünkü cok genıs kapsamlı olması lazım en az 10 tane super kahraman olması lazım nıye kaptan 3 e koyuluyor ?

  • Bence civil war olmaz cap 3 filminde. Stark ile cap kapisir ama oraya ortak bir villain koyarlar. İkisi Farklı yollar kullandıkları için kapisabilirler. Kim bilir belki stark shieldin başına geçer. Cap buna tepki gösterebilir.

 3. Berkcan Zülfikar Cevap ver

  Spider man’in gelme ihtimaliyle beraber bir civil war çekilmesi fikri bence de müthiş ancak bunu bir cap filmine harcamamalılar yazık olur. sonuçta süper kahramanlığın tüm seyrini değiştiren bir olayken steve rogers’ın sonu için kullanmak pek akıl karı değil. zaten an itibariyle Iron man’e denk de değil kapışırsalar felan. Cap ölecekse bari civil war işin dışında dursun…

 4. Barış Can Becerir Cevap ver

  Marvel şuan hasılat olarak çok iyi işler yapsa da Civil War’ı beyaz perdeye aktarabilecek kadar cesaretli mi? Steve Rogers’ı öldürebilecek Ironman’i SHİELD’ın başına koyabilecek Spiderman’i aynı filme sokup kimliğini açıklatabilecek hatta King Pin’e May halasını öldürtebilecek mi? Ve bunlar dışında daha içlerinde bir sürü ünlü veya bilinmeyen süper kahraman olan bir ekibi öldürüp yada tutuklatabilecek mi? hadi hepsini geçtim siz Punisher’ı bu seriye sokup sonra dışlayıp sonra seyirciye Captain America olarak nasıl kabul ettireceksiniz sonuçta bu beyaz perde çizgi roman değil… Daha bu işin CrossBones’u Luck Cage’i Fantastik Dörtlü ve Xmen entrikalarını saymıyorum diyeceğim sorular sorular sorular…

 5. Ciwil War okurken en zevk aldığım serilerden biri olmasına karşın MCU buna adım atabilecek olgunlukta mı bir düşünmek lazım. Ciwil War hafife alınacak bir şey değil. Zaten bir Ciwil War olacaksa bunun Cap3 te olacağını sanmıyorum Cap ancak bir başlangıç olabilir.Spider-man hakları alınsa bile koca bir Fantastik Dörtlü boşluğu var. Bunun yanında hırçın bi fangirl edasıyla Cap e bağlı Punisher

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.