5. Abbie Cornish

Abbie Cornish

Artıları:
Abbie Cornish’e de bir göz atmak, role müsait olduğunu anlamaya yeter. Fiziksel yapısı bir süper kahraman oynamaya çok yaktın. Bu yapının sebebi de kendisinin bir aksiyon yıldızı olarak ünlenmesi zaten. Sucker Punch ile -film iyi olmasa da kendisi- bu sınavı verdi. Marvel kendisini işe alacaksa, içi bu konuda rahat edebilir.
Eksileri:
Cornish’in de bir yaş dezavantajı var. Kendisi film çıktığında 36 yaşında olacak. Büyük bir eksi değil, ama ilerisi için yapılacak planlara gölge düşürebilir biraz. Aynı zamanda kendisinin bir Amerikan aksanı yapabildiğini RoboCop’tan biliyoruz, fakat orada bu konuda çok ikna edici değildi. Seviyeyi yükseltebilir mi? Büyük ihtimalle, ama yine de süreç biraz zorlu olacaktır.

 

4. Gillian Jacobs

Gillian Jacobs

Artıları:
Gillian Jacobs biraz listemizin plase maddesi. Kendisi eminiz ki filmin komedi kısımlarını tek başına taşıyacaktır. Carol Danvers’ın sahip olduğu o dalga geçer hava, Jacobs’a çok yakışır. Üstelik kendisinin oyunculuk yeteneği de -Community’den biliyoruz ki- su götürmez bir gerçek.
Eksileri:
Sorun şu, Jacobs çok yetenekli bir komedyen, fakat burada işin içine biraz aksiyonun da girmesi gerekiyor. Evet, Danvers aynı Spider-Man gibi yumruk atarken espri patlatan bir karakter, ama o yumruğu da sallaması gerekiyor. Öğrenilmeyecek bir şey değil, ama yine de bir eksi teşkil edecektir. Aynı zamanda Jacobs’ın Community dışında hiç hit bir işinin olmaması da bir soru işareti muhakkak ki.

 

3. Yvonne Strahovski

Yvonne Strahovski

Artıları:
Buradaki artı kısmına tek bir kelime yazsam bile tatmin olursunuz muhtemelen: Chuck. Strahovski Chuck ile hem komik olabileceğin, hem de “aksiyon yıldızı” titrini taşıyabileceğini gösterdi. 24 ve Dexter’daki işleri de pastanın üzerindeki çilek. Geek dünyası onu tanıyor, role fiziksel olarak çok yakışıyor ve başrol olmak için zamanı geldi de geçiyor bile.
Eksileri:
Hiçbir zaman derinlikli, dramatik bir işin bir parçası olmadı. Bakışlarını donuk bulan çok fazla kişi var belki de en büyük eksisi, sinema dünyasında neredeyse hiç varlığının olmaması. TV çemberinden hiç çıkamadı. Bunların her biri hanesine yazılan eksi noktalar.

 

2. Emma Stone

Emma Stone

Artıları:
Ne denebilir ki? Şu anda dönemin en popüler aktrislerinden biri. Gişe gücü çok yüksek olacaktır. Üstelik bu popülarite haybeden de gelmiyor. Kendisi Birdman ile daha yeni Oscar adaylığı kazandı, Cabaret ile de Broadway’i yıkıp geçiyor. Star gücü gittikçe yükselen isimlerden biri.
Eksileri:
Tabi ki buradaki en büyük dezavantajı daha yeni Spider-Man filmlerinde oynamış olması. Her ne kadar Amazing Spider-Man 2’nin sonu sağ olsun bir daha o filmlerde oynamayacağını biliyor olsak da izleyiciler bir anda Gwen Stacy’yi Carol Danvers olarak kabul etmeyebilirler. Aynı zamanda kendisi fiziksel olarak da role çok müsait değil; fakat bu ikisi de halledilebilinecek problemler. Neticede şu an kimse Chris Evans’ın aynı zamanda Johnny Storm olduğunu hatırlamıyor ve anımsarsanız Gal Gadot’a da “çok sıska bu” falan diyorduk fotoğraflar çıkmadan önce.

1. Emily Blunt

ALL YOU NEED IS KILL

Artıları:
Aksiyon? Var. Edge of Tomorrow’da aklımızı başımızdan aldı kendisi. Yetenek? Herhalde. Devil Wears Prada’dan beri ödül filmlerinin değişmez isimlerinden biri kendisi. Klas? Bolca. Konuşmaya başladığınızda ceketinizi ilikleyesiniz geliyor. Karizma? Tepeleme var. Yine Edge of Tomorrow’da bolca gördük bunu. Üstelik kendisi yine dönemimizin en popüler aktrislerinden biri, yani görece bir gişe gücüne de sahip.
Eksileri:
Ya… Ya bence yok! Marvel, al bu kararı, sevindir şu garibanı artık yeter!

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

18 Yorum

 1. Marvel’ın Dc’ye göre avantajı yaptığı doğru castingler olmuştur. O yüzden onların da Emily Blunt’tan başkasına gideceğini düşünmüyorum. Ama Marvel daha önceden iki teklif götürdüğü (bir tanesi Black Widow için, diğerini şuan hatırlayamadım) ve ikisinde de red cevabı aldığı Emily Blunt’ın kapısını tekrar çalar mı orası şüpheli,. Dediğim gibi Marvel’ın, daha doğrusu MCU’nun cast tercihlerine güvenim sonsuz. Emily Blunt olmasa da öyle birini bulurlar ki ”aynen abi aranan kan buymuş” deriz. In Marvel We Trust!!!!

 2. Emily Blunt’u seviyorum ama MCU’ya Emma Stone’u kazandırmaları harika olur. Şu ana kadar yapılan seçimlerden hoşnutum, Marvel gücünü arttırdıkça önemli isimleri de kendisine çekmeyi başarıyor. Daha çok para kazansınlar da gelecekteki crossoverlara paraları yetsin istiyorum 🙂

 3. alp demirkabız Cevap ver

  katee sackhoff çok başarılı aktris bana göre. başka projelerde yer almamasının sebebi başkaydı. pek bilinmez, kendisi de pek dile getirmez ama kendisi yıllardır ciddi bir hastalıkla (kanserle) mücadele ediyordu. eğer iyileştiyse ve daha iyi hissediyorsa kendisini bu rolde izlemekten büyük zevk alırım.

 4. Benim ilk tercihim kesinlikle Yvonne, bakışları bence hiç de donuk değil, kesinlikle role çok yakışıyor. Dexter yeterli derecede derinlikli, dramatik bir iş bence, daha ne olsun? TV’de takılı kalması konusunda haklısınız, ama Chuck hayranlarının yarısı zaten Marvel’ın da hayranıdır, diğer yarısının filmi izlemesi için de zaten, Yvonne yeter. Artılarını zaten söylemişsiniz ama, özetle; Güzel, genç, Komedi+Aksiyon yapabiliyor, fan kitlesi var, daha ne olsun? Ayrıca Yvonne MCU oyuncularının Nerd HQ’ya gitmesi için bir köprü görevi de görebilir bence, hepimiz Zach’in RDJ’ı, Chris’leri, Jeremy Renner’ı, Benedict Kambırbeybi’yi, hâtta Agents of S.H.I.E.L.D. oyuncularını bile Nerd HQ’da konuk etmesinin ne kadar müthiş birşey olacağını biliyoruz. İkinci tercihim ise benim de Emily Blunt, artıları zaten belli ve say say bitmez, ama onun yaşı da 35 olacak, eksisi yok değil, ilk film 35 dedik, Infinity War’da 36-37, ikinci filmde en az 39 olacak, bu karakterin devamlılığı için kötü, o yüzden Emily’yi her ne kadar istesem de, içimde Yvonne!! Yvonne!! diye bağıran bir ses olduğunu inkar edemem.

  • Nerd HQ nedir? Neden Geek dünyasının en büyük isimlerinin orada bulunması bu isimlere faydalı olmaktadır? (Cidden bilmiyorum, kendimden utanırım eğer çok büyük bişeyse)

   • Zachery Levi, Nathan Fillion ve Alan Tudyk’in düzenlediği, Comic-Con gibi bir olay, dizilerin, filmlerin filan oyuncuları gidiyorlar, insanlarla fotoğraf çektiriyorlar, imza dağıtıyorlar, soru cevaplıyorlar filan, ve bunların hepsi kaydedilip Nerd Machine’in YouTube kanalına koyuluyor. Link :http://www.youtube.com/user/NerdMachineTV

    • Teşekkür ederim cevap için. Ben Nerd HQ’ya köprü olması diyince sanki Marvel oyuncuları oraya girmek istiyo da NerdHQ almıyo sanmıştım. Sen tersi olsa keşke demişsin. Şimdi oturdu. 🙂 Yalnız bu oyuncular zaten nice röportaj, panel vs. veriyolar, çok kritik bişey değil sanki, yanılıyo muyum?

     • Enki Bircan

      Öyle, ama o tür ropörtajlar filan falanda sadece muhabirler, gazeteciler filanın sorularını yanıtlıyorlar, Nerd HQ’da hayranlar filan soru soruyor, ayrıca insanlarla teker teker resim çekiliyorlar filan, Comic-Con’da bile zor bulunan bir şey bu, o yüzdenn bence Nerd HQ önemli 😀

 5. Olmaz Emma’mı vermem Marvel Spidey’nin haklarını satın alıp Mary Jane rolüne de Emma’yı verecek arkadaş anlamam öyle Sony kabul etmiyor Emma daha yeni Gwen’i oynadı ayaklarını delirtmeyin beni

 6. ilk 3 karakteri alır götürür diğerlerini bilemem ama, yine de üçünden ilk tercihim Yvone’dir. Yvonne ve Emily Bluntun yetenekleri uyuyo bu işe. Emma Stone ne kadar gzel ve popüler olsada ne bileyim mary jane sonuçta bence rol için ihtimal baya zayıf..

 7. Yvonne Strahovski or GTFO!!! Şaka bir yana bence kesinlikle aşkım.. ehem Yvonne Strahovski olmalı başrol. Acayip bomba olur böyle bir şey gerçekleşirse ve Yvonne’de artık beyazperdede de ilerler dimdik bir şekilde. O da olmazsa -ki lütfen olsun- Emily Blunt olsun.

 8. Berkcan Zülfikar Cevap ver

  Dipnot: Katheryn Winnick ve Yvonne Strahovski film tecrübelerine sahiptir biraz araştırın bulursunuz.

  Bu konuda editörümüze katılıyorum Emily Blunt bu role gidebilecek en iyi aday. Yaş konusunu dert etmeyin, Yvonne’nin yaşı da 33. 40’ı geçmediği sürece bir sorun teşkil etmez yani..

 9. 1- Katee Sackhoff (Listede çok düşük yer vermişsiniz bence)
  2- Emily Blunt
  3- Yvonne Strahovski

  Yaş durumundan elenenler konusunda hem fikirim.

  Gillian Jacobs’un tek artısı sarışınlığı, başka role yakıştırılabilmesi için bir sebep görmekte zorlanıyorum.

  Peki Emma Stone? Hem de 2. sırada? Yapmayın lütfen. Ben de çok seviyorum kendisini ama Cpt. Marvel nere, Emma Stone nere.. Peggy Carter’ı oynardı, Wasp’ı oynayabilir, saygı duyarım, zorlasan Black Widow’u bile belki yedirirsin ama Ms. Marvel’la en ufak bir alakası olduğunu düşünmüyorum.

  Adaylardan görüdüğüm kadarıyla kafamızda bambaşka bir Cpt. Marvel imajı var (Ben MS. Marvel serisinden sonrasını okumadığım için benle alakalı olabilir sorun.). Sonuçta Marvel işi olduğu için burada sayılmayan isimlerden birini bulup ortaya mükemmel işler çıkarabilirler. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

 10. Carol Danvers Emma Stone olursa ve bir şekilde (umarım) Spider-Man MCU’ya Andrew Garfield ile dahil edilirse hakikaten garip olur, ama 4 yıl sonra Johnny Storm’u Steve Rogers olarak kabul eden, üstelik Emma Stone’u bir daha Spider-Man’de goremeyecegi için üzülen adamlar (ki büyük bir çoğunluk), rahatlıkla durumu kabulleneceklerdir.
  Uçuk teori: Marvel dahil herkes Emma ile Andrew’in ne kadar iyi anlaştıklarının farkında olduğundan belki Captain Marvel ile Spider-Man ilişkisini Black Cat – Spider-Man benzeri bir şeyler yaparlar. Düşüncesi bile güzel.

 11. Emily Blunt’ı tartışmıyorum. O olmazsa Yvonne veya Kate lütfen! Emma Stone hem görsel hem duruş olarak bence role uymuyor. Ama Blunt olursa bütün gün halay çekebilirim.

 12. Emily Blunt’dan başkasını düşünemiyorum ki kendisinin böyle bir projede yer almak istediğini okumuştum belkide bu siteden tam hatırlamıyorum.. ama dediğiniz gibi ilk aday bence o olmalı gerçekten eksisi neredeyse yok 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.