20th Century Studios, Disney tarafından satın alındığında birçok önemli konuyu konuşup, tartıştık. X-Men filmlerine ne olacağı, yeni oyuncularla mı yoksa eski oyuncularla mı devam edileceği, mutantların MCU’ya nasıl dâhil edileceği hep merak konusuydu. Fakat tüm bunlardan daha da önemlisi hâlihazırda bize iki adet güzel film veren Ryan Reynolds ile Deadpool’a ne olacağıydı. Neyse ki Disney ve Marvel yöneticileri, bizim bu hassasiyetimizi fark ettiler ve çok geçmeden hem Deadpool’un hem de Ryan Reynolds’un üçüncü filmle birlikte geri döneceklerinin müjdesini verdiler. Şimdi de söz konusu bu üçüncü filmin yönetmeni belli oldu. Üçüncü Deadpool filminin yönetmen koltuğuna Shawn Levy oturacak!

Shawn Levy ismini duyanlarınız illa ki vardır. Daha önce Stranger Things dizisi ve Free Guy filminden hatırladığımız ünlü yönetmen, son olarak birkaç gün önce gösterime giren Netflix filmi The Adam Project’in yönetmenliğini yaptı. Hem Free Guy hem de The Adam Project filmleri sayesinde birlikte çalışma fırsatı bulan Shawn Levy ve Ryan Reynolds ikilisi, kendilerinin de üçüncü ortak projeleri olan Deadpool 3filminde yine bir araya gelecek. İkili arasındaki bu devam eden sinerji bile üçüncü filmden büyük şeyler beklememiz gerektiğini söylüyor gibi. Fakat işte ortada hâlâ büyük soru işaretleri var…

Aslında Deadpool’un devam filmi için kafalarımızda oluşan en büyük soru, filmin kara mizah tonunun devam edip etmeyeceği. Bu noktada Kevin Feige her ne kadar MCU içerisinde yer alacak potansiyel bir Deadpool filminin, +18 olabileceği konusunda bilgi verse de biz, Disney’in “aile dostu” imajın bir yere kadar esnetebileceğini düşünüyor ve bu yüzden bir miktar korkuyoruz. Geçtiğimiz günlerde Daredevil gibi yetişkin içerikli dizilerin Disney+’a sokulması hakkında Disney’i uyaran Parents Television and Media Council’ın, “Bundan sonra ne yayınlayacaksınız, striptiz şovları mı?” minvalinde yaptığı açıklamalar, korkularımızın hiç de yersiz olmadığını kanıtlıyor. Anlayacağınız Shawn Levy’nin Deadpool 3’ü yönetecek olması iyi güzel ama ama işte asıl konu, bu filmde alacağı kararlar için kendisine ne kadar özgürlük alanı tanıyacaklar? Bunu hep birlikte göreceğiz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.