PHASE 3

Agents of SHIELD, 3. Sezon 1-8

Agents of SHIELD S03E07 Lash

Agents of SHIELD’ın üçüncü sezonu şu esnada devam etmekte. Ama biz yine de, tam tarihler uyuştuğu için ve yine Netflix dizisini bir yere sokmak gerektiği için kendisini sekizinci bölümde böldük. Şükran günü vesilesiyle bir hafta araya giren diziyi, o araya kadar izleyin; sonra Jessica Jones’a geçin. Neticede Jones da o arada çıktı yani.

Jessica Jones

Jessica Jones EP12 2

Jessica Jones’u, Agents of SHIELD’ın 8. ve 9. bölümleri arasında verilen haftaya sıkıştırmak kronolojik olarak en mantıklısı. Zira ana hikayeye pek de bağlı değil Jessica Jones. Hemen araya sıkıştırıverip, Purple Man’in itliklerini içinize çeker, hayatınıza devam edersiniz.

 

Agents of SHIELD, 3. Sezon 9-13

Agents of SHIELD S03E11 Ward

SHIELD’ın 13. bölümü, spoiler olmasın ama, bir nevi küçük bir “kitap kapatma” bölümü. O yüzden Daredevil’a geçmeden önce mola noktası olarak orayı seçmeyi doğru bulduk daha ziyade. Hem zaten 14. bölümün kendisi de Daredevil’da olan bazı şeylerle birlikte irdelenince, ekstra keyifleniyor, Civil War’a daha sert bağlanıyor.

 

Daredevil, 2. Sezon

marvel-daredevil-season-2-easter-eggs-references_0

Daredevil’ın ilk parçası Daredevil vs. The Punisher, ikinci parçası ise Daredevil v. Elektra olarak geçen ikinci sezonunu yekpare bir biçimde SHIELD’ın 13. ve 14. bölümleri arasına ateşleyebilirsiniz. Dizi, diğer Netflix işleri gibi kronolojik olarak havada bir periyoda sahip. Ama Civil War’dan da önce izlenmesi şart!

 

Agents of SHIELD, 3. Sezon 14-19

BRETT DALTON, CHLOE BENNET

SHIELD’ın 19. bölümü, önceki sezonlardaki muadilleri kadar sert bir biçimde Civil War’a bağlanmıyor. Öyle bir beklentiyle izlemeyin. Ancak, 20. bölüm her izleyicisinden Civil War nedir bilmesini bekliyor, bu konuda da affı yok. O yüzden, 19’a kadar gelin, orada küçük bir mola verip, Civil War’a geçin.

 

Captain America: Civil War

Marvel's Captain America: Civil War Spider-Man/Peter Parker (Tom Holland) Photo Credit: Film Frame © Marvel 2016

Zaten söylenecek bir şey yok. Marvel evreninin pivot noktası, MCU’nun üçüncü fazının ilk filmi. Herhalde kimsenin kafasında “izlemeli miyim?” diye bir soru yoktur?

 

Agents of SHIELD 3. Sezon 20-22

Agents of SHIELD S03E20 (2)

Civil War’ı izledikten sonra, SHIELD’ın 20. bölümü size ilaç gibi gelecek. Bir önceki bölümün acısını burada çuvalla çıkarıyorlar zira. O bölümle birlikte, finale kadar rahat rahat koşarsınız zaten. Biz şimdiden söyleyelim, son iki bölüm için yanınıza mendil, dondurma, bir de omzunda ağlanacak bir arkadaş falan hazır edin…

1 2 3
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.