Avengers: Infinity War‘ın sonunda vuku bulan The Snap™ ve bu elim olay sonucunda gerçekleşen tüm o ölümler çenemizi yormaya devam ediyor ve 2019 ayının Mayıs’ında Avengers 4 çıkana kadar da yormaya devam edecek. An itibariyle hem senaristler, hem de yönetmenler soruldukları zaman “Ölümler gerçek” diyorlar. “E güzel kardeşim şunca gişe yaptı bu film, devamını çekmeyecek misin?” diyoruz. “Tutar başka karaktere veririz kostümü” diyorlar.

Bunu gerçekten diyorlar. Uproxx’a konuşan Russo biraderlere açıktan bu soruldu. “Black Panther bir titrdir, Okoye ve Shuri kapışsın ister misin bu titr için ileriki filmde?” dediler. Bunun olmayacağını, olmasının düşük ihtimalli olduğunu biz zaten damarlarımızda hissediyoruz. Russo biraderlerin bizi aksine inandırma çabasını takdir ediyoruz, yine de çok gaza gelmiyoruz. Öte yandan, Marvel ikna çabalarına tam gaz devam ediyor. En son Nate Moore, Marvel’ın geliştirmeden sorumlu yöneticisi, Huffington Post’a “Black Panther’ı öldürmeyin dedim” dedi.

Avengers-Infinity-War-Loki-With-Children-of-Thanos-Black-Order

Ama hikaye anlatıcılığı bakımından mantıklıydı, o yüzden Wakanda’yı filmde biraz daha görmüş olmamızı sevdim ve umarım bunu nasıl çözeceklerini de görebilirim. Sahip olduğunuz tüm fikirleri ele alıyor, hepsinin artısı ve eksisini değerlendiriyorsunuz, herkesin de neden bunun böyle olduğunu açıklayan sağlam argümanları var. Şahsen benim için acı vericiydi, ama sebebini anlayabiliyorum.”

Tabii ki bu da muğlak. En nihayetinde Moore da bizim böyle düşüneceğimizi düşünüp, “Abi Black Panther’ı öldürürsen yemezler” demiş olabilir, itirazı böyle şekillenmiş olabilir. Ancak yine de muğlaklıkta dahi bir sağ gösterip sol vurma niyeti olduğu çok bariz. Bu da anlaşılabilir bir durum. Marvel Infinity War ve Avengers 4 arasındaki tüm süreyi bizi The Snap™ ve sonrasında olacaklar arasındaki köprüye ikna etmek için harcayacak. En nihayetinde bunların hiçbirinin önemi olmayacak. Çünkü tek mühim olan şey, Avengers 4’te aptal yerine konulup konulmadığımız.

Bunun sonucu da her şeyi değiştirecek.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.