An itibariyle dünyanın en mutlu ofisi Kaliforniya eyaletinin Burbank şehrinde, 500 S Buena Vista Sokağı‘nda bulunuyor muhtemelen. Bu tartışmaya açık bir konu bile değil. Başka ofislerde başarılı bir anlaşmaya imza atılmış olunabilir, bir yerlerde herkese prim dağıtılmıştır belki; ama son tahlil şu ki, hiç kimsenin filmi fragmanıyla bir dünya rekoru kırmadı. Marvel Studios ise şu an bu huzuru yaşıyor, zira kendi açıkladıkları verilere göre Avengers: Infinity War‘ın fragmanı 24 saat içerisinde 230 milyon izlenmeye ulaştı.

Bu, yine Marvel’ın iddiasına göre kısa videoyu sinema tarihinin en çok izlenen fragmanı yapıyor. Her ne kadar ana videonun YouTube izlenmesi elli milyon civarında olsa da, video hem firmanın Twitter hesabında, hem Good Morning America’nın sayfasında, hem de IGN gibi üçüncü partilerin kanallarında yayınlandığı için bu 230 milyonluk rakam kuvvetle muhtemel bir totali işaret ediyor. Elbette insanın aklına “E diğer fragmanlarda da böyle bir toplam sayım yapıldı mı?” sorusu geliyor, ama şu da bir gerçek: Infinity War fragmanı ciddi bir gaz yarattı pop kültürde.

Infinity War 1

Fragmanla ilgili şurada genel bir özet paylaşıp, detaylı çözümlemesini de şurada yapmıştık; bu ikisi de çok kısa sürede ciddi bir ilgi ve alaka gördüler Geekyapar okurları tarafından. Sadece siz de değil, Google’ın arama istatistikleri de Infinity War ile ilgili yapılan araştırmaların çıldırarak arttığını belgeledi. Bunların hiçbiri anormal değil elbette. Infinity War sinema tarihinin gelmiş geçmiş en yüksek gişe hasılatına ulaşan film serisi için bir final niteliği taşıyor, içinde de tüm o filmleri gişede bir canavara çeviren karakterleri barındırıyor.

Üstelik fragman öznelinde de çok iyi bir strateji işlendiğini söylememiz gerekiyor. İlk olarak kapalı kapılar ardında Disney’nin özel D23 fuarında gösterilmişti fragman. İzleyenler öyle bir anlattı ki, geek dünyası parmaklarını yiyerek beklemeye koyuldu. Ardından Marvel fragmanın yayın tarihi yaklaşırken sosyal medyadan gazı ince ince, böle böle, ufalaya ufalaya verdi. Russo biraderler geriye doğru saymaya, Marvel hesabı işi makaraya almaya başladı. Tüm bunlar birleşince de 24 saatte 230 milyon gibi bir şey çıktı ortaya.

Şimdi sorun, bütün bu gaz arasında millete nasıl “Yav bu arada Black Panther’ı da unutmayın ha?” denecek, o…

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.