Akıl kârı bir iş yapmıyoruz. Marvel bundan sadece iki-üç saat sonra, TSİ yaklaşık olarak akşam 9’da özel etkinliğine başlamış olacak. Daha önce de söylemiştik, ufak duyuruların, alakasız açıklamaların yeri, eğer Marvel gibi bir firmaysanız özel organizasyonlar değildir. Bunları ya basın bültenleriyle yaparsınız, ya da Comic-Con gibi toplu duyuruların arasına sıkıştırabileceğiniz büyük fuarlarda.

Biz özel bir şey bekliyoruz Marvel’dan. Belki biraz cesur olacak ama, açıkçası Marvel’ın Warner’a cevap vermesi bizim en aklımıza yatan seçenek. Bildiğiniz gibi Warner Bros 2020’ye kadar yayınlayacağı tüm DC Comics filmlerini tek bir ağızdan duyurmuş, baya da sükse yapmıştı. Marvel’ın bunun altında kalmayacağını düşünüyoruz. Bizce sadece tek bir duyuruyla gelmeyecekler. Bizce, şu aşağıda saydığımız 7 filmi birden tarihleriyle duyurup, Warner’ı önden bloke edecekler.

Tabii ki hepsinden %100 emin değiliz, bazıları diğerlerinden daha makul geliyor kulağımıza. Ama biz hepsini yine de sebepleriyle sıralayalım istedik. Buyurun!

 

1. Captain America 3

Captain America

İhtimal: %90. Cap 3 hakkında daha önce şunu demiştik, eğer Warner Bros tarihin en popüler iki süper kahramanının bir araya geldiği bir filmi, Captain America 3’ün karşısından kaçırdıysa muhtemelen bizim bilmediğimiz bir şeyler biliyordur. Bunu dememizle beraber Robert Downey Jr’ın Cap 3 kadrosuna katılacağının açıklanması bir oldu. Bizce bu organizasyonda filmin ismini ve logosunu resmen duyuracaklardır. İnanıyoruz.

 

2. Thor 3

Thor 2

İhtimal: %90. Zaten resmi varlığı bilinen bir film daha Thor 3. Bunun ismini koymazlarsa şaşırmayız. Büyük ihtimalle Marvel toplu bir takvim verecektir, biz böyle düşünüyoruz. O takvimde de Thor 3’ün yeri garanti olduğundan, aynı Cap 3 gibi, bu organizasyonda yer almaması için verdiğimiz %10 ihtimal, Marvel’ın bizi genel olarak ters köşeye yatırma ihtimalidir.

 

3. Doctor Strange

Doctor-Strange (1)

İhtimal: Filmin açıklanması için %90, Benedict Cumberbatch’in açıklanması için %85. Filmin yönetmeni zaten belli, çıkacağı da zaten garanti. Evren içerisindeki referansı da Captain America: The Winter Soldier’da yapılmıştı. E malumunuz, dün internet çalkalandı Cumberbatch’in rolü aldığı dedikodularıyla. Doğrulama gelme ihtimali çok yüksek.

 

4. Iron Man 4

Iron Man 3

İhtimal: %70. Robert Downey, Jr. Marvel için bir filme evet demiş vaziyette, bunu biliyoruz. Ama bu Iron Man 4 mü, Cap 3 mü ondan emin değiliz. İhtimali düşük kılmamızın sebebi açıkçası Downey Jr’ın imza attığı filmin Iron Man 4 yerine Captain America 3 olmasının daha akla yatkın olduğunu düşünmemiz. Yine de %70’i verdik, zira Iron Man 3 gişede neredeyse Avengers’ın kendisini bile geçecekti. Yani Marvel, eğer yapabiliyorsa, Iron Man 4 yapmayı isteyecektir, bundan eminiz.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

7 Yorum

 1. Rober downey captain america 3 de oynaması kötü olur bence zaten avengers 3 den önce olucağı için avengers 3 de nasıl takım olucaklar bunlar işin orası var iron man ‘e adam gibi bir film ceksinler bence

 2. Ilkercan Karakuyulu Cevap ver

  An itibariyle
  Captain America: Civil War
  Captain Marvel
  Avengers Infinity War Part 1-2
  Thor: Ragnarok

  Guardians of the Galaxy(Tarih düzeltmesi)

  veeee
  Doctor Strange
  açıklandı.

  Geekyaptı abi.
  (https://twitter.com/Marvel)

  • Şefik Berk Ertürk Cevap ver

   Black panther ilk kez civil warda beyaz perdeye taşınacakmış. Gel 2016 gel

 3. Şefik Berk Ertürk Cevap ver

  dc marvel derken önümüzdeki 6 sene maaşı sinemaya yatıracağız belli oldu. Bir tarih listesi yapmak lazım ne ne zaman çıkacak.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.