Şimdi burada oturup da Rosario Dawson’ı övmekle vakit kaybetmeye gerek yok. Zaten şurada kendisinin geek işlerini saymış, kendisine olan sevgimizi saygımızı elimizden geldiğince göstermeye çalışmıştık. Rosario Marvel’ın Netflix evreninin yapıştırıcı konumunu üstlendiği için bir süre farklı projelerde görmeyiz diye düşünüyordum ama pek dinlenmeye niyeti yok sanırım, şimdi de bir DC projesinde önemli bir rolde yer almaya hazırlanıyor.

Hollywood Reporter’ın haberine göre şeker kızımız Rosario Dawson 10 Şubat 2017’de gösterime girmesi planlanan LEGO Batman Movie’nin ses sanatçıları kadrosuna katılmış. Kendisinin rolü de hiç azımsanacak değil: Jim Gordon’ın kızı Barbara Gordon’ı, nam-ı diğer Batgirl’i canlandıracak Amerikalı oyuncu. Her role yakışacağını düşündüğüm Rosario’nun kadroya katılması filmle ilgili heyecanımızı da bir tık arttırdı.

RosarioDawsonLego

Yapmışgeekler’de yazdığım gibi Rosario seslendirme konusuna hiç yabancı değil. Wonder Woman ve Justice League: Throne of Atlantis animasyonlarına sesini veren güzel oyuncu, çok yakında gösterime girecek Ratchet & Clank animasyon filminin de kadrosunda yer almakta. LEGO Batman filminin seslendirme kadrosu da şu ana kadar fena durmuyor. Kara şovalyemizi LEGO Movie filminde de aynı karakteri seslendiren Will Arnett canlandırırken, Michael Cera kendisinin amansız/ezik yardımcısı Robin’i ve bu karakterin sesi için ilginç bir tercih olduğunu düşündüğüm Zach Galifianakis de suç prensi Joker’i seslendirmekte.

Lego dünyası bu aralar sinemada oldukça hareketli. Batman spin-off’u dışında 22 Eylül 2017’de gösterime girecek bir Lego Ninjago animasyonu ve Billion Brick Race adında Jason Segel ve Drew Pearce tarafından yönetilecek bir filme daha sahip. Bir de bunun yanında Lego Movie 2’yi eklersek, önümüzdeki süreçte bilgisayarları oyunlarla domine ettikleri gibi, sinema salonlarını da Lego’larla dolu görme ihtimalimiz oldukça yüksek.

Peki siz ne diyorsunuz ggekler Rosario Dawson’ın Batgirl olması ve Lego’ların sinemayı domine etme planları hakkında?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.