Tomb Raider oyun dünyasının en önemli ve en bilinen markalarından biri. Bunda aksiyon macera türüne dönemi için getirdiği yenilikler ve tabii ikonik baş karakteri Lara Croft büyük yer oynuyor. 1997 yılında çıkan ilk oyunundan beridir birçok mecrada boy gösteren markanın bildiğiniz gibi üç tane sinema filmi oldu bugüne kadar. Bunlardan ilk ikisi 2000li yıllarda çekilmiş Angelina Jolie’nin baş rolde oldukları ve eğlenceli filmlerdir, Jolie de rolle özdeşleşmiştir birçok kişinin zihninde. Bir de markanın reboot edilmesinden sonra yeni oyun serisinin ilki Tomb Raider’dan uyarlanan Alicia Vikander’lı bir film var 2018 yılında vizyona giren ama artık devamının gelmeyeceği kesinleşti. Çünkü markanın film haklarını elinde bulunduran MGM en geç geçtiğimiz mayıs ayında başlaması gereken devam filmi çekimlerine başlamadığı için markanın hakkını kaybetti. Biliyorsunuz, bu tür lisans olaylarında şirketler eğer elindeki lisansı belli bir süre kullanmazsa haklar geri ana firmaya dönüyor ki bu durumda da Crystal Dynamics yeniden film haklarını elde etti.

Seriye tekrardan reboot atılacak ve şimdiden başrol arayışlarına girilmiş. Zaten Vikander geçtiğimiz aylarda devam filmi hakkında konuşurken senaryonun hâlâ net bir onay almadığında da bahsetmişti. Filmin çekilmesi durumunda filmin yönetmeni ve senaristi Misha Green olacaktı. Bu arada markaya dair bir animasyon projesinin Netflix tarafından geliştirileceğini ve karaktere sesiyle hayat verecek kişinin de sevgili Peggy Carter’ımız Hayley Atwell olacağını hatırlatayım. Ayrıca Unreal Engine 5 motoru ile geliştirilecek yeni bir Tomb Raider oyunu da yine yapım aşamasında.

Sizce bu seri sinemada üçüncü bir şansı daha hak ediyor mu? Yeni seride başrol kim olsun? Uncharted mı Tomb Raider mı? İki film serisinin bir crossover filmi olsun ister misiniz? Cevaplarınızı bizimle unutulmuş bir dilde yazacağınız bilmece aracılığıyla paylaşın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.