Ya insanın gerçekten de hayret edesi geliyor bu projeye. Öncelikle detayları verelim, aradan çıksın; sonra eyyorlamaya geçelim ve rahatlayalım istiyorum alem-ül geek; çünkü gerçekten de eyyorlanacak bir proje var ellerimizde. Evet, Michael Bay Netflix için bir film yönetme hazırlığında. Filmin adı şimdilik Six Underground olarak geçiyor. Konusu hakkında resmi hiçbir bilgi yok, sadece The Hollywood Reporter‘ın verdiği bilgilere göre “kendilerini ölmüş gibi gösteren altı milyarder bir araya gelip kötü adamlarla kapışmak üzere bir ekip kuruyorlar” şeklinde olduğunu sanıyoruz.

Başrolünde Ryan Reynolds‘un garanti oynayacağı eser bir sinema filmi olacak. Netflix zaten malumunuz uzun süredir büyük bütçeli film işine girmeye çalışıyordu, geçtiğimiz sene de Bright‘ı sokmuşlardı vizyona. Çok beğenilmemiş, fakat yine de her şey aboneliğe dahil olduğu için pek çok insan tarafından “Dur bu neymiş?” diye bir izlendiği için devamı açıklanmıştı. Six Underground daha iyi mi olur bilmiyoruz, fakat ümitlendirecek bir detayımız daha var: Filmin arkasındaki prodüksiyon ekibi Altered Carbon‘ı da yapan Skydance olacak.

Michael Bay Mother Effing Money

Şimdi, eyyor kısmına tam bir kuvvetle geçiyor ve kimsenin gözünün yaşına bakmayacağımı belirtiyorum; çünkü eyyorumun açılış cümlesini kafamda şöyle kurguladım: Netflix aklını peynir ekmekle yemiş. Bu benim hayatımda gördüğüm Netflix tarafından alınmış en saçmalıktan teyyare karar. Michael Bay’in bir tane olayı var. Çok güzel patlamalar yapması, sinematik yıkım şölenleri oluşturması. Netflix ev kullanımı için tasarlanmış bir platform. Çoğumuzun ekranları Bay’in patlamalarına layık olamayacak kadar kötü. Ve bu patlamaların şovu ortadan kalkınca değerli olmaya devam edecek bir olayı da yok Michael Bay’in.

Öte yandan Ryan Reynolds ne yapıyor bu projede? Belli ki kötü bir süper kahraman-vari proje yapacaklar. Ryan Reynolds doymadı mı kötü süper kahraman-vari projelere? X-Men: Origins, R.I.P.D., Green Lantern filmlerinde oynayan bir adam nasıl şu konu özetine bakıp “hmm gerçekten de kariyerimin Deadpool sonrası ihtiyacı olan şey bu” diye düşünebilir. Tekrar tekrar bakıyorum isim yanlış mı diye, yok. Ryan Reynolds gerçekten. Deadpool ile herkesten kazandığı saygının deneyimli aktöre batmış olduğunu varsayıyorum. Filmi hiçbir heyecanla beklemediğimi ilan ediyorum. Sizin fikrilerinizi de merak ediyorum. Ne diyorsunuz bu duruma?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.