Eğri oturup doğru konuşalım, Michael Douglas Ant-Man için çok da dayanılmaz pozitif bir faktör değildi. Marvel Cinematic Universe’i şereflendirmiş –Robert Redford, Anthony Hopkins, Ben Kingsley gibi- efsane aktörlerin aksine Douglas neredeyse konuk performans gösteren Glenn Close kıvamında bir etkiye sahipti film üzerinde. Dönüp bir bakın, Ant-Man’e dair aklınızda kalan sahnelerin kaçında Douglas etkisi var?

Ama buna rağmen, bu kadar büyük kaşeye sahip bir adamı barındırmak elbette MCU için önemli. Neticede yarın öbür gün Al Pacino’ya gidilecekse, “E abi biliyorsun, Douglas da bizde” diyebilmek bile kıymetli. Bu bakımdan, gelen haber muhtemelen Kevin Feige’nin ve tüm Disney eşrafının hoşuna gitmiştir. Usta oyuncu, Instagram üzerinden en sonunda beklenen haberi doğruladı. Marvel’ın üçüncü faza sürpriz bir biçimde eklediği Ant-Man and the Wasp filminde Michael Douglas’ın da olacağı kesinleşti.

Michael Douglas Ant-Man 2

Şimdi dediğim gibi, Douglas bence Ant-Man üzerinde yüksek etkiye sahip bir aktör değildi; sahnelerinin çoğunda da orada olmaya çok coşmadığı izlenimi yaratıyordu. Ama bu yine de müthiş bir haber. İki sebepten dolayı. Öncelikle, Michael Douglas ne olursa olsun isterse ağırlığını rahatça koyabilecek bir aktör. Geçen sefer tüm filmi bilerek ve isteyerek %20’siyle götürdüğüne dair bir izlenimim var, ancak bu, %40’ını verme ihtimaline dahi heyecanlanmamı etkilemiyor.

İkinci sebebi de şu: Douglas ya da değil, Hank Pym Marvel evreninin en önemli karakterlerinden biri. Avengers’ın kurucu üyelerinden, Ultron’un yaratıcısı, evrenin en büyük dehalarından biri. MCU’da bu özelliklerin hiçbirisine sahip olduğu söylenmedi, ama yine de kültürün önemli bir parçası olarak, daha fazla deşilmesi olası bir karakter. Ant-Man and the Wasp ekibinin eline içinde altın aranabilecek bir maden daha verilmiş olması demek Douglas’ın dönmesi. Bu yüzden de biz, epey olumlu buluyoruz. Siz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.