Sizlere aylar önce Minecraft’ın sinemaya uyarlanacağı haberini vermiştik anımsayacağınız üzere. Bu karar özünde Minecraft ile aynı DNA’yı paylaşan LEGO’nun Phil Lord ve Christopher Miller’ın tatlı elleri ve Chris Pratt’in tatlı ses telleri ile beyaz perdeye uyarlanmasından sonra geldiği için, kimse “Höst?” dememişti. Zira The LEGO Movie hem gönlümüzü hem de gişe gelirlerini kaptıysa, Minecraft için de umut vardı. Mesele doğru kişiyi bulmaktı.

Minecraft Yönetmen 2

O doğru kişi olduğu tartışılır ama, Mojang en sonunda film için bir yönetmen bulunduğunu doğruladı. Minecraft’ın henüz adı, çıkış tarihi ve genel olarak detayları pek bilinmeyen filmini It’s Always Sunny in Philadelphia’nın yaratıcısı, yapımcısı, başrol oyuncusu, ara ara yönetmeni ve yazarı olan Rob McElhenney çekecek.

It’s Always Sunny in Philadelphia’yı izleyenler, yaklaşık on senedir ülkemizde de yayınlanan dizinin ne kadar absürt, kaygısız ve acayip olduğunu biliyorlardır; işte McElhenney bunun çok büyük bir parçası. Onun yönetmen olarak tercih edilmesi, Warner Bros. ve Mojang’ın tonlama olarak kendini olabildiğince ciddiye almayan bir yapımı tercih edeceklerini gösteriyor ki; bundan daha da önemlisi, kendini ciddiye almamayı çok iyi bilen bir adamın eline vermeleri de bizi ümitlendiriyor.

Minecraft Yönetmen 1

Henüz Minecraft filminin ne zaman çıkacağı belli değil. Fakat yönetmen yerli yerine geçtikten sonra, yavaş yavaş senaryo fikirleri tartılır ve 2015 sonuna kadar bir yapım planı sabitleştirilir diye düşünüyoruz. Filmin 2016’ya yetişmesi zor ihtimal gözüküyor. O sıraya kadar da Telltale’in yaptığı Minecraft: Story Mode çıkıp, hikayeli Minecraft nasıl olabilirmiş onu gösterecek zaten. Bakalım, gidişat ne alemde olacak? Hep beraber göreceğiz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.