Zach Galifianakis’i tanır mısınız? Muhtemelen tanıyorsunuzdur. The Hangover filmlerindeki tiplemesiyle bir anda komedi dünyasının tanrılarından biri hâline gelen Amerikalı aktör, uzun süredir bizi en çok güldüren insanlardan biri. Açık ve net espriler yerine yabancıların “awkward” dediği gariplik hâli üzerinden mizah çıkartan Galifianakis, bu meziyetini bir süredir internette mizah yaratmak için kullanıyor. Funny or Die için Between Two Ferns isimli bir röportaj serisi yapan Galifianakis’in bütün bu röportajlardaki asıl amacı, olabildiğince rahatsız edici, olabildiğince garip, olabildiğince çizgi dışı olmak. Ve inanır mısınız, adam ölümüne başarıyor.

Between Two Ferns’i öyle “komikli video” deyip geçmeyin, Zach Galifianakis Hollywood bağlantılarını da kullanıp, baya sağlam konuklar alıyor videolara. Hatta bir dönem, yeni çıkan sağlık reformunu gençlere anlatmaya çalışan ve bu uğurda pek çok YouTube’cuyla da toplantı yapan Barack Obama dahi çıkmıştı Galifianakis’in karşısına. Şimdi de yeni filmi Fury’yi tanıtan Brad Pitt’i oturtmuş. İnanın bize samimi söylüyoruz, uzun zamandır izlediğimiz en komik şeylerden biri olmuş röportaj. Şuradan izleyebilirsiniz. Üstelik ortasında harika bir konuk performans da var!

 

Bu sırada Zack Galifianakis ne yapıyor diye merak ediyorsanız hemen bilgisini verelim, ünlü komedyenin bu sene işi başından aşkındı. The Simpsons ve Triptank’te konuk seslendirme rollerinin yanı sıra Galifianakis Comedy Central için Brody Stevens: Enjoy It belgesel-dizisine başladı. Bunun haricinde de meşhur aktörün üç filmi girdi vizyona. Matthew Weiner imzalı Are You Here’da başrol oynayan aktör, Muppets Most Wanted’da konuk bir performans sergiledi. Bu Ekim ayında vizyona giren ve bizim de çok merakla beklediğimiz Inarritu filminde ise başrollerden biri.

Brad Pitt’in tanıttığı Fury filmi de ülkemizde bugün vizyona girdi. David Ayer’in yazıp yönettiği film, şu an eleştirmenlerden orta karar bir not almış olsa da, imdb puanı bir hayli yüksek: 8.2. İkinci Dünya Savaşı’nda bir Sherman tankını kullanan ekibi konu alan Fury’de aynı zamanda Shia LaBeouf, Logan Lerman, Michael Pena, Jason Isaacs ve Jon Bernthal de rol alıyor.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.