Valla nasıl kaçırdık, nasıl ıskaladık inanın bilemiyorum. Görünüşe bakılırsa Inside Out’un ikinci fragmanı bu. En azından başlıkta öyle diyor. Kuvvetle muhtemel pek çoğunuz biliyorsunuzdur bu filmin ne olduğunu. Biz bilmiyorduk. Şu an bu hatamıza mı yanalım, Inside Out’un şirinliğinde mi boğulalım, Pixar’ın yine basit bir dahiyane fikirle karşımıza çıkagelmiş olmasına mı dumur olalım; bilemiyoruz. Her halükarda 19 Haziran 2015 tarihini bir köşeye not ettik. Pixar bir başyapıt daha çıkaracağa benziyor, kaçırmak istemiyoruz!

Fragmanda zaten iki dakikada hemen anlayacaksınız, fakat biz yine de konunun ne olduğuna hafiften değinelim. Inside Out, Riley Anderson adlı genç bir kızı, ve onun kafasının içerisinde duygularına yön veren hisleri konu alıyor. His derken, öyle metaforik bir şeyden söz etmiyoruz. Pixar her genç kızın zihnini domine eden beş hissiyatı almış, her birini bir karakter yapmış. Neşe, Öfke, İğrenme, Korku ve Üzüntü. Biz bir yandan Riley’nin babasının işi dolayısıyla taşındığı yeni şehri San Francisco’da yeni bir hayata alışma çabasını dışarıdan izlerken, bir yandan da Riley’nin kafasındaki hislerin çatışmasına içeriden tanık olacağız.

Yönetmen Pete Docter’ın ürettiği fikir, resmen tepeden tırnağa Pixar kokuyor. Yani gerçekten, “siz odadan gittiğinizde canlanan oyuncaklar” kadar basit ve dahiyane bir konsept bu. Her Pixar filminde olduğu gibi yine bu konseptin etrafına şahane gözüken bir animasyon döşemiş, etrafını da yıldız oyuncularla bezemişler. Kadro da maşallahlık. Riley Anderson’ı Kaitlyn Dias oynuyor. Kafasındaki hislerden Neşe’yi Amy Poehler, Öfke’yi Lewis Black, İğrenme’yi Mindy Kaling, Korku’yu Bill Hader, Hüzün’ü ise Phyllis Smith canlandırmakta. Riley’nin annesi ve babasını ise sırasıyla Diane Lane ve Kyle MacLachlan seslendirmiş

Biz daha hiçbir şey demeyelim, siz fragmanı izleyin. Gerçekten de gününüz şenlenecek, sizi temin ediyorum. Buyurun!

Inside Out Fragmanı 2

Inside Out Fragmanı 1

Inside Out Fragmanı 3

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Yorum

 1. Ehehehe… Çok keyifli olmuş.. Uzun metraj nasıl kotaracaklar olayı bilmiyorum ama deli gibi merak ediyorum. On numara olmuş, bayadır rutine bağlayan animasyonlardan sonra taze kan olmuş resmen.

 2. Alper İskender Cevap ver

  Bunu burada paylaşmasam olmaz,fikir babası olarak düşünmüştük ilk; http://youtu.be/JuyB7NO0EYY

  Buda sahiplerinden birinin yorumu;

  Hello my name is Josiah Haworth, one of the creators of Brain Divided.

  I would like to take a moment to quell any rumors or incorrect assumptions about the parallels between Pixar’s Inside Out and our film Brain Divided. While i are very flattered that some people think that Pixar stole our idea, it is completely untrue. Making a movie at a major studio like Pixar takes a long time, and Inside Out has been in development for years before our film.

  I didn’t know about Pixar’s film idea and they didn’t know about ours. And while I are glad that the trailer is reinvigorating interest in our short film, please do not detract from either film because they are somewhat similar. I are very excited to see Inside Out and very pleased that you all love our film so much as well. We appreciate all the support and love you all have shown our film, be sure to go see Inside Out when it hit theaters next year!

  Inside Out Looks amazing i cant wait to see it!

 3. Ohoho cidden mükemmel bir film fragmanda çok başarılı olmuşlar konu olarak filmin geneline bunu yayabilirlerse cidden çok zevkli ve güzel bir animasyon filmi ortaya çıkar tarihi bende bir not alayım

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.