Amerikan komedisinin sayılı isimlerinden olan Will Ferrell, uzun süredir yüksek profilli bir projede göremediğimiz isimlerden. Bilhassa 2000’ler başındaki komedileriyle üst üste dünya çapında büyük sükse getirmiş işlere imza atan Ferrell’ı bu verdiği esten dolayı epeydir şöyle sağlam bir işte görmeyi özlüyoruz. Özlediğimiz başka ne var biliyor musunuz? Eurovision. Biz de Geekyapar sayfalarında konuları na işte böyle bağlıyoruz.

Türkiye’nin son olarak 2012 senesinde Can Bonomo‘nun gemisi üstünde katıldığı Eurovision Şarkı Yarışması elli küsur seneyi aşkın bir süredir Avrupa toplumları için muhteşem bir ortak muhabbet kaynağı. İkinci Dünya Savaşı sonrasında “Lan üç yüz yılda sekiz yüz kere savaştık, artık durmamız lazım” düsturuyla kurulmaya çalışılan köprülerin yapıtaşlarından biri olan Eurovision’da biz de senelerce yarıştık, çok keyifli anlar ve anılar biriktirdik. Birkaç senedir yokuz, özlüyoruz, hasretteyiz. Bu hasretimizi de Ferrell’ın filmiyle giderebiliriz!

Will-Ferrell

Henüz filmle ilgili elimizde neredeyse hiçbir detay yok. Sadece filmin yazarlığını hem Ferrell’ın, hem de Casa de mi Padre‘nin yazarlarından Andrew Steele‘in yazdığını biliyoruz. Steele aynı zamanda Ferrell gibi bir Saturday Night Live mezunu; bu yüzden ikilinin çok iyi anlaşmaları kuvvetle muhtemel. Bu iyi anlaşma da bize frekansı yüksek, şakaları iyi cilalanmış, keyifli bir komedi çıkartacak gibi gözüküyor. Hoş SNL mezunlarının filmleri genelde %50-50 oluyor; ya çok iyi, ya çok kötü.

Film Netflix bünyesinde yayınlanacak, o yüzden çıktığı gibi izleyebileceğiz. Henüz bir çıkış tarihi olmadığı gibi, konusu da bulunmuyor. Ancak Amerikan komedi yasaları uyarınca, Ferrell’ın kendisini illa ki yeteneksiz olduğu bir durumun içerisinde garip bir özgüvenle bulup; buradan çıkan mizah durumlarına da alık bir suratla iştirak etmesi icap ediyor. O yüzden Ferrell kendini bir anda Eurovision’ın içinde bulmuş bir hademe falan çıkabilir yani. Olsun, maksat Eurovision’lu komedi izlemek. Siz coşuyor musunuz fikre?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.