Çevrimiçi dizi ve film izleme platformları ilk popülerliklerini kazandıklarında bunu öne çıkan dizileri sayesinde başarmışlardı. Sonrasında şirketler büyüdükçe ve platformlarını zenginleştirme ve büyütme çabasına girdikçe bu dizilerin sayısı arttığı gibi tamamen o platformlar için çekilmeye başlanan filmler ile de karşılaştık. Hatta kısa süre içerisinde buralarda yayınlanan bazı iyi filmlerin ödül törenlerinde aday gösterilmesi konusunda çeşitli tartışmalar başladı. O gerilimler bugünlerde nispeten çözüme kavuşmuş gibi duruyorken, platforma özel çekilen filmlerin sayısında da son yıllarda ciddi bir artış gördük. Bunun Netflix kanadındaki en güncel örneklerinden biri ise fragmanı yayınlanana kadar varlığından haberimiz olmayan They Cloned Tyrone oldu.

Film bir grup arkadaşın yeraltında dönen gizli deneylere tanık olmasını ve bu komplonun peşinden giderek gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışmasını gösterecek. İnternette de denk geldiğim üzere film için ‘’blaxploitation’’ terimini kullanabiliriz. Bilmeyenler için bu tabir 1970lerde popüler olan daha ziyade siyahi izleyici kitlesine yönelik çekilen, başrollerinde siyahi oyuncuların yer aldığı, düşük bütçeli ve pek de özenilmeyen filmler için kullanılmış. Her ne kadar fragmanı izleyince direkt öyle olmadığını görsek de yine de his olarak onun amaçlandığını söylemek yanlış olmaz.

Komplo teorilerini sever misiniz? İnsan klonlama deneyleri sizce çoktan yapılmış mıdır? Uzaylıların varlığına inanıyor musunuz? Filmi izleyecek misiniz? Yorumlar kısmını paranoyak bir şekilde doldurun.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.